Po wymianie baterii komp nie chcę się uruchomić

Witam! Mam problem a mianowicie dzisiaj wyjąłem na chwilę baterię z płyty głównej i po włożeniu jej nie chce mi się odpalić komputer nie miga dioda że dysk pracuje ani nie słychać piknięcia z budy, próbowałem juz kilka razy włożyć na nowo baterię i niestety to nic nie dało próbowałem także po odłączać wszystkie podzespoły w obudowie i po podłączać je na nowo lecz to także nic nie dało nie wiem co mam robić…

Proszę o pomoc…

Dziękuje i pozdrawiam

Zostaw jedną kość ramu, zresetuj bios zworką i odpal, może płyta podaje za niskie napięcie dla ramu i dlatego nie startuje, jak odpali to podbij napięcie w biosie.

hmm… a w ogóle są jakieś objawy, że zasilanie dochodzi? Może głupie pytanie, ale załączyłeś zasilacz przyciskiem z tyłu? Parę lat temu też kilka godzin się zastanawiałem, dlaczego komputer całkiem “umarł”, a po prostu nie miał zasilania :wink:

niestety to nic nie dało dla próby wyjąłem obydwie kości ramu i sprawdziłem jak plyta będzie sie zachowywać no i po włączeniu płyta reaguje daje 3 krotkie piski a po włozeniu nic sie nie dzieje

Zasilanie jest przecież gdyby nie było zasilania w ogóle nie uruchomiłbym kompa :wink: a tak to on działa tylko poprostu nie daje żadnych objawów że się włącza…

prosze o dalszą pomoc jestem w kropce… :frowning:

to tylko pajak zostaje…

wyloz wszystko na stol i odpalaj po kolei dokladajac elementy, czyli sam proc z monitorem, potem ram, hdd itp.

az go odpalisz, bo mnie tez wyglada na to, ze mobo zle napiecia podstawia - moze na proca, moze ram a moze co innego…

Jest jeszcze jedna opcja: możliwe, że wyjmując bateryjkę miałeś lekko wilgotne palce i przypadkowo dotknąłeś jej obu biegunów, co spowodowało zwarcie i w rezultacie jej rozładowanie. Jeśli posiadasz miernik (multimetr) wyjmij ponownie bateryjkę i sprawdź ile ma volt, jeśli będzie powyżej 1V, to powinna być jeszcze sprawna (nowa powinna mieć 3V), ale im mniej, tym krócej popracuje, jeśli będzie <1, to musisz ją wymienić. Jeśli jest zbyt słaba, to może to być przyczyną problemów z uruchomieniem komputera (bateria w pełni rozładowana może nie przewodzić prądu, co może uniemożliwić uruchomienie komputera).

ok udało mi sie go naprawić

Dziękuje wszystkim za pomoc okazało sie że jednak że trzeba wyjąć jeszcze raz bateryjkę tym razem na troszke dłużej i jednocześnie przestawić zworkę od resetowania biosu…

Dzieki i pozdrawiam…