Po wymianie coolera komp sie nie odpala

Witam, mam problem z kompem, wymieniłem stary-fabryczny radiator na nowy i po tej operacji komputer odmówił posłuszeństwa, BIOS się uruchamia,POST ok, potem ukazuję się czarne okno z informacją wyboru systemu. mam tylko jeden XP Home. co robić?

Co się dzieje, gdy wybierzesz któryś system ?

właśnie o to chodzi że nie ma do wyboru żadnego systemu

no to jest czy go nie ma?? wymieniałeś sam radiator czy także i wentyl??

Jest tylko napisane żeby wybrać system, ale takowego nie ma, wymieniałem cały system chłodzący procka, tj. cooler i wentylator.

Nie uszkodziłeś czegoś?

no raczej nie, pierwszy raz system się sam odpalił po 3 restartach i pokazywał że nie widzi płyty głównej, a teraz jest taka sytuacja jak opisałem wyżej.

Procek cały? Na 100% nic nie uszkodziłeś? Przecież zmiana chłodzenie nie jest wykrywana przez płytę główną, to nie elektronika…

no nie wiem no 100%, wszystko poszło gładko.

Sprawdź czy wszystko OK z podłączeniem z 5 razy…

A czy wiatraczek na coolerze się kręci ? :slight_smile:

kręci się, sprawdzałem już chyba z 7 razy…

odpal konsolę odzyskiwania windowsa z płyty:

wbij polecenia:

FIXBOOT C:

FIX MBR

wygląda na to, ze system nie chce bootować

jak to zrobić, możesz jaśniej?

wbijasz bootowanie na CD, odpalasz instalator windowsa, zamiast instalować system wciskasz “R”. Odpali Ci się konsola. Jak nie to pozostanie reinstal systemu.

Że sie zapytam komp działa (tnz piszesz z niego? )

Niestety nie działa, piszę z drugiego kompa siostry, daje screene co się pojawia gdy chcę wystartować z płyty:

obrazfc7.th.jpg

zresetuj BIOS, pastę na proca nałożyłeś?

pasta jest, już resetuję. wystarczy 10 min?

To zależy od płyty głównej. Niekiedy wystarcza 5 minut, a niekiedy potrzeba aż 30, 40 minut (w przypadku wyciągnięcia baterii).

a nie lepiej zworką zresetować? :stuck_out_tongue:

jak to zrobić mam płytę Gigabyte GA-M57SLI-S4