Po wymianie dysku system nie startuje

Mam problem. Mam w laptopie dwa dyski. Jeden systemowy a drugi na dane. Postanowiłem wymienić dysk na dane na SSD 2TB. Po wymianie za cholere nie idzie wystartować laptopa… Cały czas pisze że “No bootable device…” Nic nie daje zmiana UEFI na legacy…
Dodam że wcześniej po dodaniu dysku SSD też miałem problemy z laptopem… nie wiem czemu, ale zrobiła mi się wtedy dodatkowa partycja “LENOVO” nie dało się jej wykasować przy instalacji Win 10

Nie robiłeś ostatnio update BIOS? Mi po tym tez zmienia, po co drugim wyłączeniu, kolejnosc botowania. W opini serwisanta “w zestawie był ejden dysk, proszę wyjać 2” . :wink:

Obojętnie jak bym ustawił botowanie to za cholere nie chce ruszyć. Tak jakby nie chciał bez tego starego dysku startować…

Bo zrobiłeś błąd. Instalowales system na ssd gdy podpięty był HDD. On pewnie jest jako hdd-0 i na nim wylądował sektor startowy. Odepnij HDD odpal instalke win tam są opcje naprawy , automatyczna naprawa powinna wykryć brak sektora startowego i podjąć próbę naprawy

1 polubienie

Niestety nie udało się…

http://www.serwisinaprawa.pl/porady/oprogramowanie/windows-10/187-naprawa-i-przywracanie-sektora-rozruchowego-windows-7-8-8-1-10.html