Po wymianie grafiki na lepszą, zacinają się gry

Słuchajcie mam problem, bo miałem kartę grafiki 9600GT, potem stwierdziłem że mogę zakupić po okazyjnej cenie 9800GTX. Tak też zrobiłem! (wtrącę, iż np. Battlefield 3 na starej grafie miał 20 FPS - mało prawda? Po zmiania grafiki na 9800GTX mam zaledwie 8 FPS, a spodziewałem się przynajmniej 35 na low!) Zapomniałem czegoś zrobić podczas wymiany, nie odinstalowałem sterów, tylko włożyłem grafikę, potem od razu po włączeniu kompa z nową grafiką odinstalowałem je i zainstalowałem nowe. Jeżeli wiecie o co chodzi i piszcie, bo ja nie rozkminiam tego wszystkiego, wymieniłem na lepszą kartę a gorzej chodzi! Z góry thx!

Sprzęt:

Procesor: Intel Pentium Dual-Core CPU E5700 2x3.00 GHz

RAM: 8 GB

Karta graficzna (teraz): Nvidia GeForce 9800GTX

Zasilacz: Fortron 450W ,20A (amperów)

Mothercard: ASRock G41M - VS3 R2.0

Odinstaluj sterownik, uruchom komputer w trybie awaryjnym i usuń pozostałości po sterownikach za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html (Nvidia - Display) i zainstaluj ponownie sterownik (sprawdź też inne wersje sterowników).

Właśnie ja tym odinstalowywałem i odinstalowałem displey i physx, skąd to physx pobrać?

Jest (powinno być) razem ze sterownikami.

A o co ci chodzi “odinstaluj sterownik, i uruchom kompa w trybie awaryjnym” jak ten ster usunąć? (jestem zielonych w tych sprawach)

Odinstaluj sterownik do karty graficznej (w Dodaj i usuń programy).

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym link

Usuń pozostałości po sterownikach za pomocą Driver Sweeper w trybie awaryjnym.

ok zara powiem czy coś pomogło

Mi ostatnio Driver Sweeper rozpindolił troszku system, ten soft raczej nie za dobrze sobie radzi z nowymi wersjami sterów…co do samych sterów to też są z nimi problemy u niektórych…na niektórych kartach gry klatkują niezależnie od ustawień, jak będzie taki problem - a nie powinno go być - to stery 306.97 lub starsze.

to instaluje tego 306.97, bo jeżeli rozumieć pojęcie klatkują to chodzi o to że mają spadek FPS wielki, jak np. ja 8 FPS.

Tak, chodzi o to że mają spadek (nie spadki) FPS do poziomu klatkowania. Spróbuj tych 306.97 u mnie one śmigają dobrze, z następnymi po tych mam, i nie tylko ja, problem z FPS.

sprawdzam na bf3 , zobaczmy…

Dodane 15.04.2013 (Pn) 17:53

Cały czas tak samo, przedział 5-8 FPS… :frowning:

Karta jest na 100% sprawna ? Jak wyglądają temperatury ?

GPU-Z - temperatury

Video Card Stability Test <- włącz tylko na chwilę, nie testuj! i zrób screen z GPU-Z > Sensors, pokaż jak chodzi wentylator, jakie temperatury i czy taktowanie jest w porządku.

Spróbuj ponownie uruchomić kompa po instalacji sterów > próba.

http://www.tinypic.pl/z9m2b2bf3w2c

Dodane 15.04.2013 (Pn) 18:12

to jest screan a teraz sprubuje resetnac kompa

Karta ma bardzo wysoką temperaturę w spoczynku - 66 stopni! Jak najszybciej zmień na niej pastę termoprzewodzącą np Zalman ZM-STG2.

Jak widać kupiłem, za mocną kartę a mojego kompa (po resetowaniu kompa pisało mi że karta nie ma dobrego zasilania - podłączyłem kabel, po prostu muj zasilacz nie pociągnął) zostanę przy 9600GT, a tamtą sprzedam :smiley:

Hej! Nie podłączałeś do niej dodatkowego zasilania ?

Bez urazy:

Fortron 450W nie pociągnął? Hehehe…

Posłuchaj chłopaków - kup pastę termoprzewodzącą (parę złotych) i nałóż na procesor karty graficznej. Na 100% dasz radę :slight_smile:

Podłańczałęm!

Dodane 15.04.2013 (Pn) 19:04

podajcie mi jakąś na allegro … bo ja nw co to jest ani gdzie kupić

http://allegro.pl/zalman-zm-stg2-doskon … 15459.html

Jeżeli ma 20A na +12V to mógł nie pociągnąć.

Poza tym, ten zasilacz ma pewnie kilka lat i jego parametry mogą być niższe od podawanych przez producenta.