Po wymianie karty graficznej - czarny ekran

(Bmaciorowski) #1

Od razu sory za to, że prawdopodobnie zły dział ale nie znalazłem odpowiedniego.

Witam. W moim pc dotychczas była karta graficzna Nvidia GeForce FX 5500 128mb. Znalazłem w piwnicy kartę GeForce 6200 256mb. Postanowiłem więc wymienić na lepszą. Oczywiście obie karty są na AGP.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.  

(Bmaciorowski) #3

Okej

(Damcio115) #4

Na pewno to nie sterowniki, wydaje mi się, że to karta jest uszkodzona. Sprawdź na innym komputerze.

(Odyniec_Stary) #5

Karta powinna wyświetlić obraz bez sterowników. 

Podłącz kabel od monitora pod inne wyjście na karcie jeśli je posiada. Zrób też reset biosu poprzez wyjęcie baterii na płycie głównej.

(Bmaciorowski) #6

Chyba faktyczne karta zepsuta. Po resecie biosu to samo. Karta nie ma innego wyjścia pod które mógłbym podłączyć monitor, nie mam też gdzie sprawdzić bo w innych komputerach mam pci

(JNJN) #7

Aby całkowicie wykluczyć system i sterowniki, wystarczy wypiąć dysk systemowy z płyty i masz mieć wtedy na nowej karcie obraz i możesz wejść do biosu.

(Bmaciorowski) #8

Właśnie to zrobiłem, i nadal zero reakcji monitora… Czyli karta uwalona

(JNJN) #9

Czyli wygląda, że karta kosz.