Po wymianie kości pamięci brak reakcji komputera

Dzień Dobry…

Panowie,zwracam się do Was z wielką prośbą o wyjaśnienie pewnej kwestii. Jednakoż uprzedzam iż ze względu na swój wiek,tudzież totalny laicyzm,bardzo bym prosił o jak najprostsze wyjaśnienie mi,na czym mój problem polega…

Zatem ;

Płyta główna - Asus P5G41T-M LX2/GB/LPT

Procesor - Intel Core 2 Duo E 8500

Pamięć - 1 kosteczka 4 GB Crucial RM51264BA1339.16FD DDR 3 SDRAM (9-9-9-24)

I WSZYSTKO PIĘKNIE !

Jako człowiek zachłanny :slight_smile: Chciałem zapełnić dziury 2x4 GB i nabyłem komplet nowe z gwarancją :?

Corsair CMX8GX3M2A1333C9 (9-9-9-24) ver 2.21

I TU ODPADAM !

Po instalacji w/w cuda “ciemność,widzę ciemność” i zero reakcji mojego ukochanego komputera :o

Po wetknięciu kosteczki (starego trupka) wszystko powraca do normy :?

Ów nowy RAM zachowuje się tak samo na “wypasionej” płycie Asus z procesorem Q 9650 :frowning:

Zatem pytania ?

  • Czy obie nowe kości są uszkodzone ? Czy ja jestem komputerowym niedorozwojem ?

  • Czy jest to możliwe żeby nie pracowały z tymi starszymi procesorami ? A tylko z np.i7 ?

  • Czy można coś poprzestawiać w BIOS-ie by to,to odpaliło (bez szkody dla innych podzespołów) ?

  • Czy dać sobie spokój,zapomnieć,i kupić nowe ? Po prostu inne ?

Gdybym niechcący trafił w sedno z tym ostatnim pytaniem,bardzo bym prosił o Państwa sugestie w kwestii dobrania optymalnej dla mojego zestawu i płyty - pamięci (2x4 GB) za co z góry serdecznie dziękuję…

jaki to xp 32 bit ?y to ci nie pójdzie … co to za nowe kostki ? ta sama częstotliwość ? firma nie ma znaczenia .

BIOS najnowszy?

:roll:

jaki rodzaj pamięci … ddr 1 ddr 2 ddr 3a jakie kupiłeś ?

Dodane 14.06.2013 (Pt) 13:28

obstawiam że kupiłeś inny rodzaj pamięci .oświeć mnie, jak się myle

Dodane 14.06.2013 (Pt) 13:29

jeszcze sprawdż gniazda od ramu może nie styka .

Czesio… ,

Witaj :slight_smile:

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Kości jak i Płyta są pod DDR3

ale w specyfikacji jest tak:

2 x240-pin DIMM, Max. 8 GB, DDR3 1333(O.C.)/1066/800 Non-ECC,Un-buffered Memory

A te i tamte kości i te mają taką samą częstotliwość. także zwaliłbym to na ramy skoro na 2 zestawie są podobne rezultaty to kości zwalone?

zgadzam się z przedmówcą swoją drogą wysokiej klasy spec być może na innym komp sprawdż ramy

Prędzej już padło pytanie o system operacyjny jaki posiadasz - w specyfikacji płyty można m.in. przeczytać “po zainstalowaniu pamięci o pojemności 4GB lub więcej, Windows ® 32-bitowy - system operacyjny może rozpoznawać tylko 3GB. Stąd, ilość zainstalowanej pamięci wynosi mniej niż 3GB jest zalecane.”

…więc cały problem może powodować system operacyjny.

@s-p-i-n

Co innego że system nie obsługuje więcej niż 3GB ramu, a co innego że płyta nie wstaje po wmontowaniu nowych :wink:

Zatem…

System to Windows 7 Professional 64 Bit + SP 1

Wychodzi mi na to że częstotliwość ta sama ? Tzn. i stara i nowe mają napisane 1333

SilberPunkt - Co do biosu to nie mam bladego pojęcia

Pawlik 1982 - Oświecam - A jak wg Ciebie wetknął bym inne kości w sloty ? Wszystko styka…

Over - Błagam,nie strasz mnie,nówki kupione,co prawda mam takie szczęście,ale żeby obie były zepsute,próbowałem wkładać po jednej i też to samo :?

Płyta też nowa tylko długo leżała bo niecałe 2 lata,czy może jak radzi kol.SilberPunkt zrobić coś z Biosem ? Napisane jest że data Biosu systemowego to 05/05/10 Może być powodem że bios za stary a kości za nowe ?

a jak dasz stara kosc i jedna ta nowa to też nie rusza?

Dokładnie tak ! To co by wtedy oznaczało ?

jak nie dziala na 2 plytach to moze oznaczac felerne pamieci

No to fajnie :? Teraz się zacznie kołomyja z reklamacją :frowning: Znaczy aktualizacja Biosu nic nie da ? :frowning:

zrób aktualizacje biosu , wykorzystaj wszystkie możliwości jak nic nie da to reklamuj !

Aktualizacja BIOSu to w Twoim przypadku pierwsza czynność jaką należy zrobić.

Masz stary BIOS z 05.05.2010. Najnowszy BIOS jest datowany na 19.04.2011. W międzyczasie ASUS usunął sporo usterek i dodał ciekawe funkcje a najważniejsze to to, że ostatni BIOS jest opisany jako: Improve memory compatibility i to może być klucz do rozwiązania Twojego problemu (ale 100% gwarancji nie ma!). Podobnie może być z tą drugą płytą główną. Dopiero po aktualizacji BIOSu i braku efektów można przypuszczać, że pamięci są uszkodzone ale według mnie to mało prawdopodobne (chyba, że sam je uszkodziłeś przy montażu).

Tu znajdziesz BIOS: http://support.asus.com/download.aspx?S … shedid=n/a

UWAGA! Aktualizacja BIOSu jest czynnością ryzykowną! Wgranie złej wersji BIOSu albo zanik zasilania w czasie aktualizacji może uszkodzić płytę na tyle, ze nie obejdzie się bez wizyty w dobrym serwisie komputerowym i kosztownej naprawy! 10 razy sprawdź jaki model płyty głównej posiadasz (nie za pomocą oprogramowania - sprawdź oznaczenia na samej płycie) i w jakiej jest ona wersji (jeśli np. występuje w kilku). Potem 10 razy sprawdź czy pobierasz właściwy BIOS do właściwej płyty. Jak nie czujesz się na siłach zleć aktualizację BIOSu fachowcom!

:roll:

Dzięki OGROMNE :smiley:

Właśnie i tu jest problem ! Kości wstały :smiley: Tyle tylko że na i7 i jakimś tam “superowym” Asusie chyba Z 77 ? czy jakoś tak ? :slight_smile: U mnie kaszanka jak była tak i została :smiley: Za nowe kosteczki do mojego “Dziadka” [-X No i do pozostałych,gdzie sprawdzaliśmy z gniazdem 775 :frowning: Zatem dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za okazaną pomoc =D> I ostatnie pytanie (bo nie wiem) co mam tu nacisnąć by zamknąć temat ? #-o