Po wymianie płyty głównej i dołożeniu pamięci RAM filmy się zacinają

Witam,
Zmieniłem płytę główną z “Asus P5KPL-VM” na “Gigabyte EP45-DS3L”. Dołożyłem 4Gb Ram, teraz dźwięk w filmach, głównie .mkv, jest szybszy niż obraz. Oglądam film i z czasem dźwięk jest wcześniej, po paru minutach jest zatrzymanie dźwięku na sekundę (obraz cały czas jest) i wszystko się normuje, po czym znów dzieje się to samo. Karta graficzna ta sama jak i procesor. Na płycie Asusa miałem podkręcony procesor do 3,8 Ghz na Gigabyte’a do 4Ghz. Po zmianie płyty głównej zaktualizowałem sterownik karty graficznej oraz dźwiękowej. W systemowym WMP problem nie występuje, w VLC na płycie Asusa nie występował problem a teraz tak.

Xeon x5460 (podkręcony do 4Ghz)
Gigabyte EP45-DS3L
Radeon R7 360 series
8 Gb Ram DDR2 (2x Adata 2Gb 800Mhz, 1x Corsair 2Gb 800Mhz, 1x Elpida 2Gb 800Mhz)
Windows 10 Pro

był już podobny temat na forum co do VLC Dźwięk wyprzedza obraz masz poniżej fragment wypowiedzi jednego z moderatorów może pomoże “Po zainstalowaniu VLC i włączeniu odtwarzania pliku wybierz Narzędzia - Synchronizacja ścieżki. Jeżeli problem dotyczy konkretnego filmu, to jest to jakieś rozwiązanie. Jeżeli dzieje się tak zawsze (niezależnie od formatu i filmu) - chyba jest coś nie tak z kodekami.”

To Windows? Jeśli tak, to przeinstalowany?

Aktualnie zostałem zmuszony przeinstalować na czysto Windowsa. Bawiłem się sterownikami i coś poszło nie tak. Teraz mam czysty Windows z najnowszymi sterownikami. Ale teraz, od czasu do czasu, słyszę dziwne trzaski w głośnikach. Obraz już nie jest wolniejszy w filmach, ale te trzaski.

W mojej ŚP płycie Gigabyte uwaliłem kiedyś dźwięk. Może tutaj jest podobnie, w końcu mobo używana.

Dodam, że i przy słuchaniu muzyki zaczęło coś trzaskać. Ale zmieniłem znów sterownik do karty dźwiękowej i jakby się poprawiło. Ale nie do końca… Teraz nie ma trzasków ale dźwięk znów szybciej jak obraz.

1 polubienie

Chyba temat można zamknąć, nie wiem co dokładnie przyczyniło się do naprawy mojego problemu. Powiem jednak co zrobiłem. Po pierwsze w ustawieniach karty graficznej wyłączyłem “Tryb Pokazu”, następnie zainstalowałem MPC-HC player (nie zestaw kodeków, sam odtwarzacz). I nagle wszystko działa jak należy. VLC ma swoje kodeki więc trochę się zdziwiłem, że po instalacji MPC wszystko działa normalnie. Przypuszczam, że Tryb Pokazu mógł mieć jakiś wpływ.