Po wymianie płyty głównej z procesorem monitor nie odpala

Witam, mój problem polega na tym, że dziś wymieniłem w komputerze rodziców starą płytę ECS P6BAP-Me, Celeron 633 mhz, 512 mb ram, GeForce 6200 256 mb AGP na ECS K7S5A, Athlon XP 2400+, 2 GB RAM a grafike przełożyłem tego Geforce. Kiedy włączam komputer, wszystko niby działa, dysk chodzi, wentylator na procku też, tylko monitor się nie włącza. Miga dioda i tyle. Zacząłem czytać w necie i głównie w takich przypadkach wszyscy doradzali wymianę zasilacza. A, że tu był 10 letni zasilacz 200W, pomyślałem, że to pewnie to. Więc kupiłem 350W (chyba wystarczy). Niestety monitor nadal nie odpala. W czym może tkwić problem? karta graficzna jest napewno sprawna. Pozdrawiam

Rozłącz wszystko, następnie podłącz (dokładnie dociskając kable) płytkę+procesor+RAM (jeżeli to 2GB masz w kilku kościach to podłącz tylko jedną) + grafikę i głośniczek (buzzer), spróbuj odpalić kompa i zwróć uwagę czy głośniczek nie wysyła żadnych komunikatów.

Czy na płycie kondensatory nie są napuchnięte/rozlane?

Możesz też spróbować zresetować CMOS zworką lub wyjęciem baterii na kilka sekund.

Jakiej marki jest zasilacz, który zakupiłeś?

nie

nie pomaga

na pudełku jest tak “whitenergy by 4 world”, niby taka firma,120zł zapłaciłem . Wiem, ze to jakiś ■■■■, ale mieszkam w małej miejscowości i tylko taki mogłem zakupić na szybko. No ale czy to wina zasilacza to nie wiem, bo tamtem nie działa i ten też, troche dziwne.

P.S. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na pudełku od tego zasilacza są loga pentium 4 i Athlon 64. W necie w opisie tych zasilaczy piszą, że współpracuje z pentium 4 i athlon 64. Czyli to oznacza, ze tylko z tymi?

A jaką żeś sobie kolego kupił płytę główną na jakie złącze karty graficznej PCI czy PCI EXPRESS i jaki zasilacz do tej płyty AT czy ATX ? W ogóle to podaj symbol płyty głównej którą kupiłeś.

Płyta nowa czy używana zasilacz nowy czy używany.

Płyta główna ECS K7S5A ver. 3.1. (używana)

» gniazdo procesora socketA (socket462)

» obsługa procesorów Duron/Athlon/AthlonXP 0,18 i 0,13µ z FSB 200/266MHz (do 2600+)

» Może pracować z pamięciami SDRAM lub DDR: 2 gniazda pamięci SDR 100/133MHz max 1GB oraz 2 gniazda pamięci DDR 200/266MHz max 1GB (DDR333/400 pracują na 266) Pamięci SDR i DDR nie mogą być używane jednocześnie

» 1x AGP 2.0 x4/x2/x1, 5x PCI

» kontroler IDE 4xATA100/66/33, obsługa wszelkich wielkości HDD

» 4x USB 1.1 (2 na tylnim panelu + złączka na 2 porty na płycie)

» zintegrowany kontroler audio C-Media AC97 z technologią dźwięku przestrzennego XEAR 3D

» zintegrowana karta sieciowa ethernet 10/100Mb

» porty: 2x PS2, 2x COM, 1x LPT (ECP, EPP), 3x audio jack

» ATX, ACPI, PCI 2.2, monitoring sprzętowy napięć i temperatur, zasilanie: standardowa złączka 20pin

» złączki na płycie: FrontPanel USB, FrontPanel Audio, IRDA

Grafika na AGP GeForce 6200 256 MB

zdjęcia płyty

http://s573.photobucket.com/albums/ss18 … 7S5A-4.jpg

http://s573.photobucket.com/albums/ss18 … 7S5A-2.jpg

http://s573.photobucket.com/albums/ss18 … 7S5A-1.jpg

Zasilacz ATX 2.2 “whitenergy by 4 world 350W” nowy, na starym 200W też to samo

Coś mi się nie podoba ta płyta ECS K7S5A bo powinna współpracować z tą kartą graficzną.

wkładałem też geforce 2 mx 400 ale jest to samo

mógł się spalić procek, płyta lub ram przy tym zasilaczu 200W…

włożyłeś 2GB RAM do tej płyty a max obsługuje ona 1GB

heh… no wiem juz wlasnie, ale i tak z 1 gb ramu jest to samo