Po wymianie procesora czarny ekran

Witam,

Tak jak w temacie, po wymianie procesora na AMD Ryzen 5 3600 na ekranie monitora czarny ekran i zero oznak życia ze strony komputera. Jak włożę z powrotem stary procek to wszystko działa prawidłowo.

Co robiłem: Rest CMOS, odłączyłem wszystkie podzespoły po kolei, aktualizacja BIOS do najnowszej wersji.

Parametry:
Płyta główna: Gigabyte B450M H
Pamięć: Pamięć RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis (F4-3000C16D-16GISB)
Zasilacz: 500W
Dysk: 500 GB SSD GOODRAM

Macie jakieś pomysły?

Włóż stary procek (napisz jaki) i sprawdź wersję BIOS (napisz która).
Może też być tak, że nowy procek nie będzie pracował z tymi pamięciami. Czy masz pod ręką jakieś inne aby to sprawdzić?

Wersja Biosu F64a, no właśnie nie mam, bo tak na prawdę zostało mi sprawdzić RAM i Zasilacz, ale myślę że winy zasilacz raczej nie ma jak już to RAM. Tylko, że według specyfikacji to powinny pasować

Masz najnowszą wersję BIOS, która powinna działać z R5 3600. Sprawdziłeś czy procesor nie jest uszkodzony?

Tu masz specyfikację zweryfikowanych pamięci dla R5 3600:

Procesor jest nowy ze sklepu, więc teoretycznie powinien działać, sprawdziłem czy czasem nie są skrzywione piny ale nie wszystko wydaje się być w porządku.

W specyfikacji podanej przez @januszek tego tam nie widać. Ale sprawdź. Czworo oczu to wiecej niż dwoje.

Sprawdziłem, faktycznie dokładnie tego oznaczenia nie ma w tym spisie. Ale jakby pozostałe parametry pamięci np. wielkość w GB i MHz są odpowiednie i pod procesor i pod płytę główną to czemu nie mają działać?

Procesor jest nowy, ze sklepu. Komputer działa? Pamieci niby nie te ale pozostałe parametry ok. Komputer działa?
Rzecz w tym ze wykaz wyświetla te pamięci które na pewno sa kompatybilne, poniewaz sa przetestowane. Co do innych, czarna dziura.

Zrób tak, włóż stary procesor, odpal BIOS i wybierz ustawienia domyślne. Potem wyłącz, zmień procka na nowego i sprawdź. Jak nie odpali to kombinuj z ramem, wyjmij połowę, przełóż do innych slotów etc.

Tak też już robiłem jak Boga kocham i niestety nic

W takim razie musisz sprawdzić tego procka w innej płycie oraz inne pamięci ram w tej płycie.

Też tak myślę.

Daj znać jak to się skończy. Ciekawy jestem :slight_smile:

Czy taka pamięć wedle specyfikacji powinna pasować:
Corsair Pamięć DDR4 Vengeance LPX 16GB/3200(2*8GB) BLACK CL16 Ryzen ( CMK16GX4M2Z3200C16 ) ??

W specyfikacji jest CMK16GX4M2Z3200C16 ver4.31 - cokolwiek to znaczy… :wink:

Wprawdzie troche inna płyta ale procesor to Ryzen 5 3600

Czyżby procesor?

A nie B550M…

Czyli pod tym procesorem niby te kości działają, ciekawie w takim razie. :slight_smile:

Na Dodatek tej pamięci nie ma w spisie tej płyty z procesorem a jednak działają :slight_smile:

Czytamy.