Po wymianie routera nie działa wi fi na jednym komputerze

Dzień dobry.

W ubiegłym tygodniu w wyniku przepięcia został uszkodzony mój stary router Sagecom.
Teraz posiadam Orange FunBox 2.0

Ikona wifi jest z białym wykrzyknikiem na komputerze brata to działa, wi fi było bez hasło i nic nie musiał nawet wpisywać.

Gdy chce się połączyć pisze nie można połączyć z siecią.

Karta sieciowa jest ok, bo udostepniam internet z telefonu.

A gdy na tą sieć chce się zalogować z telefonu huawei p8 pisze, że wzbroniono dostępu do sieci.

Na komputerze posiadam windows 10.

Pozdrawiam i licze na Państwa pomoc.

A karta wifi kompa wykrywa nową sieć? bo pewnie nazwa się zmieniła? plus inne zabezpieczenia i może stara karta wifi takowych nie obsługuje? sprawdź.

1 polubienie

Wykrywa nową sieć, gdy klikam ją dwa razy myszką to się ładuje z 10 sekunda później pisze , że nie można się połączyć z tą siecią.

Wejdź do ustawień tego routera i na próbę wyłącz w ogóle zabezpieczenia i test , zmień kanał i test.

http://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004094955,title,Orange-FunBox-20-polaczenie-WiFi,helparticle.html

1 polubienie

Ustawień karty sieciowej?

Ależ napisałem - wejdź do ustawień routera i zmieniaj.

Ale jak ja mam to zrobić, przecież tam nie ma żadnego interfejsu.

Chyba, że sie mam połączyć przez przewód ethernet i na 192.168.1.1…?

Dowolna metoda,dowolny komputer lub urządzenie.

Wyłącz też WPS w routerze - może tu problem?

Wszystko masz napisane - TYLKO czytać.

1 polubienie

Wyłączenie WPS nic nie pomogło.

Ale wyłączyłeś, zapisałeś konfigurację routera i router zrobił restart?

Wyłącz tego kompa i uruchom ponownie i spróbuj go wstroić do wifi.

Zostaw WPS wyłączony i działaj dalej.

Co to znaczy wstroić do wifi?

Na drugim laptopie to działa… na telefone nie… szlak mnie chce już trafić z tym…

Czyli, połącz z Twoją siecią wifi. Wzywaj technika lub asystę z Orange - płacisz i masz.

Edit:

I ktoś musiał router już ustawiać, skoro przy połączeniu z siecią nie wymaga hasła. Może trzeba go zresetować i ponownie ustawić - proste zagadnienie i dokładnie opisane.

Najzabawniejsze, że jak udostepnie hot spota z drugiego laptopa to się moge zalogować do tej sieci…

Dobra poradizlem sobie, utworzyłem tne hot spot.
Z laptopa gdzie był hot spot był adres Mac mojego laptopa i po zalogowaniu na 192.168.1.1 dodałem nowe urządzenie do sieci wi-fi z tym adresem i zatrybiło.

Edit:… teraz na tym laptopie gdzie był hot spot nie chce się połączyć, kabaret…

Właśnie takie tematy mnie tylko potwierdzają w przekonaniu że lepiej kupić router nawet za te 150 zł i mieć święty spokój (na około 2 lata)

@benassi jeżeli jesteś kompletnie zielony w podstawowych zagadnieniach sieci komputerowych, to zawołaj / zadzwoń po kogoś kto się zna na konfiguracji router i będziesz miał problem zidentyfikowany może nawet rozwiązany w 2h max.

1 polubienie

Sprawa załatwiona z tego laptopa co na początku nie miałem neta zrobiłem to smao i się udało.