Po wymianie wentylatorów (zasilacz i obudowa) dysk wolno czyta dane

Mam taki problem, otóż gdy wymienilem dziś 3 wentylatory to dysk zacząl mi dugo wczytywać dane, mimo iż podzespoy nie mają wysokich temperatur. http://prntscr.com/jyd0q2 . Nie wiem czym to się objawia, lecz mogę się sugerowac, albo systemem(pod kątem gównianego zbioru informacji o zmianie sprzetu) albo zlej optymalizacji tego systemu. Potrzebuję obiektywnych odpowiedzi :slight_smile: .Zasilacz 350W HEDY(czarna pola), lecz z nim nie mialem jak dotad problemu, po za tym, ze wentylator w nim sie wytarl na lozysku i glosno krecil swe osiagi :D. Teraz nie ma problemu z halasem i co najwazniejsze chlodnieszy jest ten zasilacz informacje macie w screen’ie ram mam 4Gb DDR2 http://prntscr.com/jyd2ns

Wybaczcie za pisownie ale klawiatura niemiacka nowa lezy w pudelku i dopoki nie zrobie pozadku to nie zamierzam jej juz kurzyc :wink:

Sprawdź dysk https://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html
Dociśnij ewentualnie wymień przewód sygnałowy łączący dysk z płytą główną.

Wobec tego odłącz na razie od płyty głównej dwa dołożone wentylatory obudowy (zostaw jedynie ten w zasilaczu), aby przekonać się jak to wpłynie na pracę komputera (dysku). Czy faktycznie mają one wpływ, i który z nich?

Teraz jest wszystko w normie :slight_smile: wystarczyło wymienić wentylację w samym zasilaczu :slight_smile: i defragmentacja :slight_smile: