Po wymianie zasilacza komputer się nie uruchamia

Witam, mam pewien problem. Chcialem wymienić kartę graficzną na lepszą, ale mój zasilacz nie posiadał dodatkowego zasilania. Więc wymieniłem na taki, który ma 2 kostki 6 pinowe do dodatkowego zasilania karty graficznej. Po podłączeniu wszystkiego, upewnieniu się 2 razy czy wszystko podłączone jest dobrze komputer się nie uruchamia. Żaden wiatraczek nawet z obudowy się nie uruchomił, z zasilacza również. Zaświeciła się dioda na płycie głównej, pod przyciskiem reset czerwona mała lampka ale nic się nie włączyło, próbowałem uruchomić śrubokrętem, ponieważ myślałem że może przycisk nie działa, że się kabel uszkodził ale również się nie uruchomił. Pomyślałem że może zasilacz zepsuty więc pożyczyłem od znajomego ale na drugim również nie zadziałał. U kolegi normalnie jest zasilacz działa wszystko chodzi. Dodam jeszcze że przy zamknięciu obwodu w zasilaczu i przypięciu go do prądu zasilacz chodzi, ale w komputerze nie.
Płyta główna to ASUS P5QL SE
Model zasilacza nie jest tutaj ważny, ponieważ na 2 różnych zasilaczach nie działa, ale zasilacz mam z modecomu, 500 wat. Mam nadzieję że to będzie jakaś błahostka, ponieważ komputer będzie mi teraz bardzo potrzebny a kasy na nowe części teraz nie mam, zasilacz kosztował 200 zł, kupiłem go już 2 tygodnie temu więc nie zwrócę.
Dodam jeszcze że próbowałem resetować bios, nic nie dało, ram również.

No to zmarnowałeś 200 zł i trzeba by zacząć od wydania kolejnych 150 na normalny zasilacz.
Jeżeli po wymianie zasilacza nie ma żadnej reakcji to …winny jest właśnie on. Dodatkowo “Modecom” ma to do siebie, że to średnia marka o czym świadczy sprawność 300W na 500 na linii 12v. Jest jeszcze kwestia wieku, czy nie leżak sprzed lat. Głupie Silentium 450w wyciąga ponad 400… Także tego, wyjmij kartę, jak nie wstanie podłącz stary zasilacz, jak wstanie, to wyrzuć Modecoma oknem. :wink:

Przed wyciąganiem pieniędzy z portfela radzę skorzystać z gwarancji.

Czy komputer bez karty również się nie uruchamia?
Masz możliwość sprawdzenia zasilacza w innym komputerze?

Ze starą grafą i starym zasilaczem komp wstaje?

Niestety nie

Bez karty tak samo

No to… rozmontować, przeczyścić i złożyć. Może “coś” poruszyłeś.