Po zainstalow.i zalogow.SKYPE 3.0-resetuje mi kompa!

:-x Witam wszystkich i proszę o pomoc w nast.sprawie:

-Od jakiegoś czasu po zalogowaniu się na konto,wyświetla się strona awaryjnego otwarcia Windows XP,a nast.resetuje mi się komputer,ponieważ po kiku dniach całkiem mi się zawiesił system(zużycie procesora poszlo na 100%,nie moglem nic otworzyć,potem wszystko zaczęło wywalać na pulpit)nie moglem już go uruchomić,a ponieważ jest nowy oddałem go do serwisu,tam stwierdzili-awarię płyty głównej!

Wyjąłem dysk twardy,by przegrać dane na dysk przenośny,okazało się to niezwykle trudne-windows nawet nie widział tego dysku,dopiero udało mi się przegrać dane programem-Total Commander i to z wielkimi problemami,gdyż dysk z popsutego kompa ciągle sie zawieszał’

Zacząłem wiec pracować na pożyczonym notebooku,korzystając z przegranych na dysk przenośny danych,wczoraj okazało się iz po zalogowaniu,z chwilą automatycznego logowania do SKYPE Windows natychmiast otwierał okno awaryjnego uruchomienia systemy (f80) a potem się restartował,po wyinstalowaniu Skype-problemy ustąpiły.

Proszę o odpowiedz na nast.pytania:

-czy ktoś sie spotkał z podobnym problemem ze Skype i resetowaniem kompa?

-czy może to być jakiś paskudny wirus,który siedzi w systemie?

-co mogło spowodować awarię m.starego komputera,Skype?

-jak sobie poradzicć w tej sytuacji(oczywiscie wyinstalowałem Skype)

jesli podlaczasz zewnetrzna kamere i mic. to moze jest jakis konflikt urzadzen-laptopy maja wbudowane z regoly mic. i glosniki

nowy skype ma wtyczke do zarzadzania extras-jesli nie uzywasz wylacz z menagera zadan,

odpala tez usluge WMI-tu moze sie cos zaciac-wtedy nie ma kamery i mic.

Kontynuując temat zawieszania się systemu,przez komunikator Skype:

-po wyinstalowaniu go wszystkie problemy z systemem znikły

-komputer pracuje prawidłowo

-faktycznie miałem kamerkę internetową,w starym kompie a w tym notebooku nie mam,ani oprogramowania

-jednak instalkę programu Skype - pobrałem ze strony "dobre programy"i jak tylko doszlo do logowania-od razu zaczął mi się znowu resetować laptop

Proszę o pomoc i podpowiedż-jak zainstalować tego Skype by nie było podobnych problemów,a może zainstalować starszą wersję?

Może ktoś zna równie dobry komunikator,który umożliwia darmowe połączenia głosowe i video i jest kompatybilny z tym nieszczęsnym Skype?

Będę wdzięczny za podpowiedż-POZDRAWIAM-raf.bed

Spróbuj z 2.5.

zobacz w podglądzie zdarzeń czy nie ma błędnych wpisów (na czerwono) w zakładce system i aplikacje. Jak są przepisz co jest w opisie danego błędu.

:arrow: włącz BSOD’a start-> uruchom->

Uruchamianie i odzyskiwanie-> Ustawienia-> odznacz Automatycznie uruchom Ponownie

:arrow: Windows Debugger

Restart kompa mógł być spowodowany kartą sieciową lub protokołem więcej nam powie Windows Debugger, również zastosuje się do wypowiedzi @qrczak13