Po zainstalowaniu antywirusa nie mogę włączyć systemu

Witam.

Kupiłem używany laptop Dell Latitude D610.Był w nim wgrany tylko system operacyjny Windows XP Profesional i sterowniki.Podłączyłem internet.Chwilę później zorientowałem się że system nie ma antywirusa.Ściągnąłem Avasta z dobrychprogramów.Zeskanowałem system.Zero plików zarażonych.Lecz gdy próbuję włączyć dowolną aplikację system pokazuje komunikat o błędzie.W związku z tym wyłączyłem i włączyłem komputer.Pokazuje się bluescreen:

STOP:c000021a {Fatal System Error} The windows Logon Process system process terminated unexpectedly with a status of 0x00000080 (0x00000000 0x00000000).The system has ben shut down.

Włączyłem tryb awaryjny i wybrałem ostatnia znana dobra konfiguracja.Po tym system działa normalnie.

Co mam teraz zrobić?Dodam że komputer na którym teraz piszę nie posiada nagrywarki (tylko laptop ma nagrywarkę).

Użyj funkcji “Przywracanie systemu”, jeśli to Avast spowodował problem, ustaw przywracanie systemu w dacie wcześniejszej, niż instalowałeś Avasta.

wywal avasta w trybie awaryjnym ( przed startem windy wciskasz klawisz F8 wybierasz tryb awaryjny z obsługa sieci wywalasz avasta zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware zaktualizuj i przeskanuj windę po czym zainstaluj innego antywirusa np.nod32 lub z darmowych AVG ,

Wywaliłem Avasta.Zainstalowałem i zaktualizowałem MalwareBytes-AntiMalware i nic nie wykrył (robiłem skan szybki i dokładny dwa razy).Po ściągnięciu AVG przy próbie instalacji wyświetla się okno że AVG nie obsługuje tej wersji systemu.Mój system to:

Microsoft ® Windows XP ® (Build 2600.xpsp1.020828-1920:Service Pack 1)

Jak i gdzie najlepiej zaktualizować system?

Konieczna aktualizacja do SP3, najpierw uruchom systemowe narzędzie do aktualizacji.

Narzędzie jest włączone.Nie ma przypadkiem jakiegoś bezpiecznego programu który by zainstalował sp3?

A próbowałeś pobrać Sp3 przez Windows Update oczywiście zanim pobierze SP3 to będziesz musiał pobrać aktualizacje wcześniejsze

Gdy klikam na Windows Update wyświietla się taka strona:

http://support.microsoft.com/kb/2497281

Informuje ona o tym że moja wersja sp nie obsługuje usługi Windows Update.Wchodzę więc w stronę:

http://support.microsoft.com/kb/322389

Czyli mam najpierw pobrać i zainstalować sp2 a potem sp3?

tak najpierw zainstaluj sp2 a potem 3

Po zainstalowaniu sp2 zainstalowałem AVG Antivirus potem sp3.AVG wykrył 1 rootkita więc skasowałem go.Ale teraz podejrzewam że coś tam nadal siedzi bo na starcie systemu zużywa mi o 300MB więcej RAM-u niż normalnie.Czyli 500.Gdy włączam program GMER po minucie pokazuje mi się bluescreen(tryb awaryjny):

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP:0x000000D1 (0x00000060,0x00000005,0x00000000,0xF83D46AB)

atapi.sys - Address F83D46AB base at F83CC000, DateStamp 4802539d

Beginning dump of physical memory

Physical memory dump complete.

Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Teraz robię skan w normalnym trybie nie ma narazie żadnego BSODa a system parę razy poinformował mnie że odzyskał sprawność po poważnej awarii(po włączeniu GMERAa)

przeskanuj system bootowalnym pendrivem z antywirusem

Log:http://wklej.to/8M9u6

Czy jest w tym logu i z OTL coś groźnego?

Wiem już jak to się robi tylko czy ktoś wie gdzie pobrać najnowszy antywirus na bootowalny pendrive?