Po zainstalowaniu drugiego systemu laptop się nie włącza

Witam!

Udało mi się zainstalować na laptopa Asus N52D z systemem Win7 system windows Xp. Zrobiłem to zgodnie z poradnikami z internetu tworząc odrębną partycję przeznaczoną tylko na niego. System był stabilny wszystko pięknie działało. Problem pojawił się w momencie próby uruchomienia Win7. Za pomocą programu EasyBCD próbowałem przywrócić bootloadera Win7. Jednak ustawiłem coś nie tak i teraz przy próbie włączania laptopa wyskakuje komunikat:

windows failed to start A recent hardware or software change might be the cause.To fix the problem

  1. Insert your windows installation discand restart your computer

  2. Choose your language setting and then click next

  3. Click repair your computer

If you do not have this disk contact your system administrator or computer manufacturer for assistance

file\boot\bcd

status 0xc0000098

info this windows boot configuration data file does not contain a valid os entry

Wkładałem płytke z Windowsem Xp w celu naprawy systemu ale takiej opcji nie ma. Moge jedynie zainstalować system na nowo. Płyty do laptopa nie dawali. Posiadam jednak Windowsa HP x64 z komputera z którego piszę.

Liczę, że jakoś mi pomożecie bo laptop należy do mojej dziewczyny i teraz jest uziemiona :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam, Łukasz.

Komunikat, który wyżej przytoczyłeś dotyczy postępowania z płytą instalacyjną Windowsa 7, a nie Windowsa XP. Ponadto:

…to niestety całe nieszczęście , a nie radość. Ów laptop jest wybitnie przeznaczony dla Windowsa 7, a do poradników z internetu podchodź z rezerwą. Skutek właśnie doznajesz, w szczególności, że zainstalowałeś system starszy po nowszym, co w tym przypadku miało podstawowe znaczenie dla tego problemu bootowania.

Moim zdaniem, należy na tym laptopie przywrócić oryginalny system Windows 7, korzystając z partycji Recovery (jeśli się uchowała i w ogóle zadziała?), po czy usunąć wszelkie ślady po XP-ku.

Partycja recovery ciągle jest. Pytanie tylko co zrobić aby przywrócić z niej na nowo Win7? Nigdy tego nie robiłem.

Pozdrawiam.

  1. Naciskaj klawisz [F9] podczas uruchamiania komputera. Pojawi się okno, w którym:

  2. Naciśnij [Enter], aby wybrać Ustawienia Windows [Włączone EMS].

  3. Przeczytaj informacje na ekranie “Kreator wstępnych ustawień ASUS” i kliknij Dalej.

  4. Wybierz opcję partycji i kliknij Dalej.

Opcje partycji:

“Przywracanie wyłącznie pierwszej partycji Windows”

Ta opcja usuwa wyłącznie partycję z poprzednim systemem, umożliwiając zachowanie innych partycji , a więc i danych.

Tę opcję radzę użyć.

Dalej postępuj według komunikatów.

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.

witam stwierdziłem ze tu się poradzę ponieważ mam podobny problem (jednocześnie nie chce tworzyć nowego tematu). Problem dotyczy laptopa “Acer” mam zapisana kompie zapasowa systemu na płytkach. Próbując odczytać kopie wyskakuje komunikat “BOOTMGR is missing” i prosi o restart “Ctrl+Alt+Del”. Jak się domyślam zrobiłem błąd przy tworzeniu kopi… Wiec stwierdziłem ze trudno zainstaluje system całkowicie od nowa (wkładając oryginalną płytkę windowsa) wyskakuje ten problem bez przerwy co mam zrobić by go ominąć i móc zainstalować system od nowa? Domyślam się ze trzeba wejść przez Bios i włączyć opcje uruchamiana CD-ROM jako pierwsze (coś w tym stylu) lecz nigdzie nie mogę znaleść tej możliwości…

Z góry uprzedzam jestem amatorem. Pierwszy raz się za to zabrałem.

Ależ tak właśnie na tym forum należy robić! Tak doradzam! A przy okazji podaj model laptopa. Na pewno znajdziesz pod spodem obudowy.

Ok już nieaktualne przepraszam za zamieszanie… Rozwiązaniem mojego problemu była moja niewiedza… wystarczyło trzymać F12 podczas uruchamiania (o ile mnie pamieć nie myli) aby wyskoczyła opcja “możliwość” uruchamiania się CD-ROM jako pierwsze i automatycznie wczytało moja płytkę.