Po zainstalowaniu karty przez system monitor się wyłączył

Witam! Po podłączenie karty GeForce 220GT do mojego komputera wszystko było ok (nie mogłem ustawić rozdzielczości FULL HD, ale to chyba dlatego że nie były jeszcze zainstalowane sterowniki). Po zainstalowaniu sterowników przez system monitor wygasł (nie odnajdywał połączenia pomiędzy kartą). Próbuję podłączyć monitor przez HDMI i RGB, ale nic to nie zmienia ;/. Karta jest z wiatraczkiem i radiatorem. Włącza się przy starcie komputera (przynajmniej wiatraczek). Do komputera wcześniej nie była podłączana inna karta graficzna.

Mój sprzęt:

Zasilacz: 400w (z czarnej listy)

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA7GMT-S2

Procesor: AMD Athlom II X2 250 3.00 GHz

RAM: DDR3 4GB 1333

Dysk twardy: 500GB

System operacyjny: Windows 7 Ultimate 32-bit

Monitor: LG FLATRON M2780D

Z góry dzięki.

Kompletnie wygasł? Nawet biosu nie pokazuje?

Tak, wyskoczyło logo “LG” i napis brak połączenia.

Sprawdź dokładnie połączenia kablowe od monitora, w szczególności ten co idzie do karty grafiki.

Kabel prądowy od zasilacza chyba w porządku bo wyświetla obraz. Gdyby nie wyświetlał - inna sprawa.

Jeśli masz taką możliwość pożycz od kogos kabel monitor-karta grafiki i sprawdź.

Podłączyłem jakiegoś starego radeona i wszystko śmiga. Reset biosu również na nic.

a czy ten 220 wymaga dodatkowego zasilania?

/*

Zobacz do książeczki, jaka jest zalecana moc zasilacza dla tego modelu.

Mój znajomy miał bardzo podobny problem, zmienił 400W na 450W i wystartował.

*/

– EDIT : okej, sprawdziłem w necie - ta 400tka powinna na luzie wystarczyć, ale i tak bym to sprawdził

Chyba właśnie pójdę do sąsiada i sprawdzę u sąsiada.

Karta uwalona, jeśli po wgraniu sterowników nie ma obrazu. Wątpię że będzie działać na innym komputerze. Może być ewentualnie konflikt między kartą a płytą główną (rzadko ale się zdarzają).

Powiem ci tak, w sumie to mój komputer nie wgrał tych sterowników (nigdzie ich przynajmniej nie widzę). Niby zainstalował urządzenie. Jutro pożyczę od sąsiada mocniejszy zasilacz to się okaże.