Po zainstalowaniu KB2934207 do XP i jej odinstalowaniu zaczęły się problemy

Po zainstalowaniu KB2934207 do  XP i jej odinstalowaniu, zaczęły się problemy  mimo korzystania z Office 2003 . Nie widać śladu ich używania   na liście  w menu start choć inne  użyta programy pokazują sie na liście. Wiem,że XP to prawie historia. Proszę  powiedzcie mi co  moglo to spowodować?

Nie powinna ta poprawka wpłynąć na cokolwiek z office 2003, ani cokolwiek zmienić odinstalowanie tej poprawki. No, ale windows XP dowiedział się, że koniec wsparcia. Lepiej było przywrócić system do dnia sprzed aktualizacji, a po wyświetleniu się, że są aktualizacje, odznaczyć do pobrania tą powiadamiającą o końcu wsparcia. Odznacza, a później się te KB ukrywa. Aktualizacje ustawia się na powiadamiaj, ale nie pobieraj, ani nie instaluj. Były jeszcze inne poprawki i ta informacyjna może nie była przyczyną problemów z office.

Sprawdź w panel sterowania, zaplanowane zadania, - ja usunąłem dwa zaplanowane zadania tej monitującej poprawki.

Tak tylko nie mam pojęcia jak  to zrobić. Aktualizowałam przez Windows Updatw i próbowałam odznaczyć,  ale ponieważ jestem ofiara ni epotraffiołamm tego zrobić skutecznie.

Napisałem - przywróć system do dnia, gdy nie było jeszcze aktualizacji. Potem od razu dajesz menu start, i z prawokloku klikasz na “mój komputer”, wybierasz właściwości i od klikasz na automatyczne aktualizacje i zmieniasz ustawienia na tą środkową opcję, czyli powiadamiaj, ale nie pobieraj i nie instaluj automatycznie. Zastosuj i OK. Potem wyświetli się żółta tarcza aktualizacji koło zegara na pasku. Klikasz i wyświetla się okno z poprawkami KB, które możesz odznaczyć. Proponuje pozostawić pakiet zabezpieczeń dla ie8. Reszta odznaczyć. Klikasz dalej i wyświetli się monit, żeby zaznaczyć okienko, gdy nie chce się powiadomień o tych odznaczonych poprawkach. Potem klikasz zainstaluj i zainstaluje się tylko zaznaczony pakiet zabezpieczeń ie8. Gdy nie możesz już przywrócić systemu do wcześniej sprzed aktualizacji, to tylko ustaw automatyczne aktualizacje tak, jak napisałem.

Dam Co dobra poradę. Pobierz sobie na dysk malutki programik wul_polish aktualizacje xp. Jest pod nazwą WinUpdatesList v1.32 Wyświetlą Ci się wszystkie zainstalowane w XP aktualizacje, które możesz dowolnie odinstalować. Na dole tej stronki jest spolszczenie, a ciut wyżej programik zip. Pobierasz na wolny dysk oba zipy, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu z programikiem, usuwasz zipy i folder spolszczenia i masz ten niecałe 100KB program do odinstalowywania aktualizacji i nie tylko.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dprogramy%2Bnirsoft&rurl=translate.google.co.uk&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/wul.html&usg=ALkJrhjHYtdJ0TTXI1cymA_zZOyEubUKgA

 W przywracanie systemu, przy wcześniejszych  datach  mam takie pozycje:  Software Distribition Service 3.0 lub Punkt kontrolny systemu. Do ktorego  przywrócić ?.

Najlepiej, to z punktu kontrolnego systemu sprzed aktualizacji. Zauważyłem, że normalny punkt kontrolny, to jakieś 50MB w XP, a punkt przywracania wykonany przy okazji “Obsługi dystrybucji oprogramowania (czyt. aktualizacji)”, to jakieś 150MB, czy coś takiego, bo system wpierw pobiera, a przed instalowaniem aktualizacji robi punkt przywracania, a więc z tym, co pobrał.

Dlatego jest zasadne, żeby ustawić w aktualizacjach automatycznych, żeby system informował, ale nie pobierał, ani instalował.

Przy problemach, takie ustawienie jest wskazane.

Te punkty przywracania są w ukrytym i chronionym folderze Restore - można się im przyjrzeć.

Dzięki . Gdybym ja wcześniej  nie bała się  otworzyć.instalacja niestandardowa   i wiedziała   jak to się “je” to było by ,mniej postów na forum. Sprobuję ściągnąć  polecany program szkoda tylko ,że  XP już się kończy.

Tego programiku się nie instaluje. Otwiera i działa, jest po polsku i z menu wybierasz wiele opcji.

Gdy chce się instalować, to zawsze otwiera się instalację niestandardowa, czy tam użytkownika. Wtedy to jest możliwość, że odznaczyć można jakiś komponent dodany do instalatora. Czasem w anglojęzycznych kreatorach wyświetla się napis DECLINE i wtedy to trzeba kliknąć w to decline, bo nawet zainstaluje się program po polsku, ale bez dodatkowych komponentów, tak jak bardzo potrzebny JetClean, co czyści lepiej niż ccleaner. Zawsze masz wtedy możliwość odznaczenia np instalując firefoxa - można odznaczyć usługę utrzymania, potem można wskazać lokalizację instalacyjną do wcześniej utworzonego folderu na dysku D.

 Nie mogę zainstalować spolszczenia  i  widzę  tylko aktualizacje z 2014 roku.

Spolszczenia się nie instaluje. Pobiera się klikając w Polski na dole stronki. Pobiera się zip, wypakowujesz, otwierasz wypakowany folder i masz tam plik. Kopiujesz na mysz i wychodzisz z folderu spolszczenia, otwierasz folder programiku i normalnie z PPM wklejasz. Potem dopiero możesz usunąć zip i folder spolszczenia, a programik uruchomi się po polsku.

U mnie pokazuje 332 pozycje, od service packow, do aktualizacji frameworkow i office worda i takie tal różne. Np zainstalowany ostatnio pakiet do ie8, w dolnym oknie pokazuje 45 składników. Trochę to dziwne, że tak u Ciebie mało pokazuje.

  Hura, działa , Tak na marginesie  jak policzyłeś ilość pozycji? Ręcznie, czy otwiera się gdzieś zestawienie i tam są  te dane.

Na dole pisze, ile jest pozycji na dolnej ramce, zawsze można sprawdzić numer aktualizacji w necie i ją ewentualnie odinstalować, przy problemach z aktualizacją, a ponowną informację o tej aktualizacji można ukryć w oknie, gdy ma się ustawienie aktualizacji - informuj, ale nie pobieraj, ani nie instaluj.

U mnie pokazuje 332 pozycje, od service packow, do aktualizacji frameworkow i office worda i takie tal różne. Np zainstalowany ostatnio pakiet do ie8, w dolnym oknie pokazuje 45 składników. Trochę to dziwne, że tak u Ciebie mało pokazuje

 Tylko tyle ja ma  390. Slepota nie obejrzała na spokojnie danych   jaki epodaje program i zawraca  głowę.Dzięki za rady i prowadzenie krok po kroku.