Po zainstalowaniu service pack 1 , sys. nie uruchamia sie

Zacznijmy od początku, ojciec dał mi laptopa, żebym go przeczyścił takie tam małe porządki, postanowiłem zainstalować aktualizacje, windows zaproponował instalację service pack 1 dla vista, oczywiście zainstalowałem oraz zgodziłem się na ponowne uruchomienie po instalacji. Co zobaczyłem po ponownym uruchomieniu? Jakieś sprawdzanie plików po czym ten cały proces stanął na wg. mnie problemie\braku=uszkodzeniu. Taki tekst zobaczyłem !!

Mogłeś spokojnie skorzystać z Przywracania systemu (spod klawisza F8) na termin sprzed wystąpienia problemu.

Niestety mam do wyboru tylko 1 punkt przywracania:

“Zainstaluj: Windows Vista Service Pack1”

Czy da się utworzyć\odblokować nie wiem jakiś wcześniejszy punkt…?

Właśnie ten możesz wykorzystać. Jest to punkt utworzony tuż przed zainstalowaniem Service Pack’a1. Wykorzystaj go! Zaznacz go i Dalej.

Już sprawdzam, napiszę jak skończy się ten proces.

Ile może trwać proces przywracania … ;?

Zwykle kilka minut, ale to bardzo zależy od sprawności sprzętu i nie zawsze kończy się pozytywnie.

Jeśli dobrze liczę to przywracanie trwa już ok 10 minut albo ponad 10 minut. Mogło coś pójść nie tak?

Nie, nie. Trzeba czekać. Prawdopodobnie wycofywany jest cały Service Pack, a to sporo plików. Czekaj cierpliwie.

Jak będzie coś nie tak, to pojawi się komunikat.

No wiec czekam, jak tylko będą rezultaty - napiszę.

Dodane 15.07.2011 (Pt) 21:55

Chyba jednak coś jest na rzeczy bo dalej przywracanie trwa…

Mam rozumieć, że mam wyłączyć komputer? Bo przywracania wyłączyć się chyba inaczej nie da?

Najpierw spróbuję to z wierszem polecenia. A potem użyje opcji recovery= format…

Mam wybrać z opcji wiersz polecenia? Pytam dla pewności ;p

Dodane 15.07.2011 (Pt) 22:17

Hm… po wpisaniu ów polecania wyskoczył mi taki komunikat

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Istnieje oczekująca naprawa systemu, której ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system Windows i ponownie uruchom program sfc.

Tak jak pisałem wyżej wyskoczyło mi coś takiego

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Istnieje oczekująca naprawa systemu, której ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system Windows i ponownie uruchom program sfc.

Na próżno dostaję tę samą informacje.

Ale mam jeszcze kilka pytań czy jeśli wybiorę TOSHIBA HDD Recovery Odzyskaj pełny system operacyjny Windows w oryginalnym stanie to jest równoważne formatowi? Bo ja za bardzo nie wiem jak za to się zabrać, drugą sprawą jest jak będzie z system czy jak wpisze klucz z naklejki to zostanie on aktywowany, czy już nie bd mógł nim aktywować? Trzecią sprawą są zdjęcia, które mam na komputerze, czy jakoś mogę je odzyskać? Nie są jakieś to specjalne zdjęcia, gdzieś mam je zapisane, ale wolałbym je dla pewności przenieść na pendrive.

Co do formatu, skorzystam z pierwszej opcji, bo programy toshiby można łatwo i przyjemnie odinstalować. Co do Linuxa czy da się go wypalić na pendrive? Laptop niestety ma uszkodzony laser i nie czyta płyt :smiley:

Dodane 15.07.2011 (Pt) 22:51

Ech. ;D czasami wieje ode mnie głupotą, widzę, że niżej jest opcja USB drive czyli zapewne pendrive czyż nie ;D?

I tam mam wybrać opcje do Windows tak ? :smiley:

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

Dziękuje bardzo! Jutro się za to zabiorę :slight_smile: Co do drugiego pendrive to osobiście mam kilka pendrive o rożnych pojemnościach ^^.Jeszcze raz dzięki i życzę milej nocy :>

W razie jakichkolwiek problemów mam nadzieję, że mogę do Cb kierować pytanie :)?

Dodane 15.07.2011 (Pt) 23:12

Ach ostatnie pytanie, w podanym przez Cb poradniku potrzeba Ubuntu 8 a podałeś mi link do 11 jeśli dobrze widzę, czy rzeczywiście ten skrypt z poradnika mi pobierze linuxa 8?i nie ma potrzeby ściągania tej 11?