Po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej pojawia się


(Grzegorz Bandura) #1

Witam, od jakiegoś miesiąca mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić a mianowicie chodzi o blue screena .Zacznę od początku :

Po reinstalacji systemu windows 7 home premium (orginał)następnie po instalacji sterowników włącza się blue screen. Po pewnym czasie zorientowałem się że blue screen uruchamia się po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej.Sterowniki zawsze instaluję ze strony producęta.Tryb awaryjny działa bez problemu.z obrazem też wszystko w porządku .Po odinstalowaniu tego sterownika w menagerze urządzeń pisze standardowa karta graficzna vga wuwczas komputer uruchamia się normalnie.

Mój sprzęt to Acer Aspire V5-531

karta grafizna Intel ®HD Grafics

system operacyjny Windows 7 home premium 64 bit

ram 4GB

Bez_tytu_u.jpg


(system) #2

“Producenta” czego? Laptopa? http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

Warto też skorzystać z tego: http://global-download.acer.com/FilesDo … pdater.exe Firmowy programik pomoże wybrać odpowiednie sterowniki.

Z kolei to: http://global-download.acer.com/FilesDo … ection.exe pozwoli dowiedzieć się jakich faktycznie producentów są składniki (karta(y) graficzna(e)) Twojego laptopa, co zdaje się ma podstawowe znaczenie w Twoim przypadku.


(Agatonster) #3

donatio ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Grzegorz Bandura) #4

to nic nie pomaga ten programik nie znajduje zadnych sterowników


(system) #5

Wobec tego ustal producenta Twojej karty graficznej tym: http://global-download.acer.com/FilesDownload/HWID/HWVendorDetection.exe

a następnie pobierz odpowiedni dla firmy sterownik z tej strony: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

Coś mi się jednak zdaje, że jeśli się to nie uda, to masz niestety uszkodzoną kartę graficzną nVidii. Wskazuje na to “blue screen” przy zainstalowanych sterownikach i normalne działanie VGA bez nich.


(Grzegorz Bandura) #6

Karte mam z intela ,z tej strony już pobierałem ten sterownik ale właśnie dzieje się to samo.Jeśli to karta to da się to naprawić ??? bo w laptopach jest zintegrowana ,czy muszę wymieniać całą płytę główną??? a jeśli tak to wiecie może ile taka naprawa kosztuje? dzięki za pomoc

Dodane 16.12.2012 (N) 22:37

Próbowałem zainstalować windows 8 przy końcu instalacji komputer się zrestartował i równierz wyświetlił się blue screen.systemu nie dało się w rzaden sposób uruchomić .czy jeśli jest uszkodzona karta graficzna to mogą pojawiać się problemy z instalacją systemu? może to jednak RAM?