Po zainstalowaniu win 7 wiatraki szybciej i głośniej chodzą

Jak w temacie. Znajomy kupił sobie windows 7 i zainstalował. Od tego czasu w jego laptopie wiatraczki non stop i tak jak by na pełnej mocy chodzą. Tak samo u cioci na innym laptopie. Ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Jak to zmienić? Może najlepiej będzie wrócić na xp?

Powiem tak jeśli masz minimum 1gb ram ,oraz procesor co najmniej 2ghz lub dwu rdzeniowy.To niczym się nie przejmuj ,jeśli słabszy to efekt wiatraczków to nic innego jak wysokie obciążenie ram i procka .Windows Seven to prawie to samo co Vista (z kilkoma poprawkami) i lepszym wyglądem .Możesz powyłączać aero i inne zbędne funkcję sam widzisz ze kupiliście service pack 3 Vista.Sam mam Vista i testowałem Win 7 rc więc wiem co mówię.

Dodam jeszcze ze mam laptop zakupiony z Vistą 2gb ram oraz procesor 2x1.8 ,grafika zintegrowana i różnicy poza wyglądem między Vistą a Seven nie ma.

sprawdź panel sterowania > opcje zasilania i zainstaluj wszystkie sterowniki od producenta lapka

Sterowniki zainstalowane. Nie chodzi nawet o martwienie się, ale znajomy mówi że go to po prostu denerwuje jak się cały czas tak kręci i głośno. Jeżeli nie da się tego jakoś zmniejszyć to chyba na xp wrócimy. Laptop nie jest jakiś najnowszy, ale ma 4gb ramu, dwurdzeniowy procesor 2.2 .

Jakieś inne pomysły?

Tak jak napisał nukemski , sprawdź opcje zasilania, a w szczególności Zarządzanie energią procesora, zmień Minimalny stan procesora na 5%.

mi sie wydaje ze chodzi tu o opcje chłodzenia systemu w biosie

jest taka opcja w 2 wariantach:

  1. AC fan always on

  2. DC fan always on

czyli wlaczone ciagle wiatraki na zasilaniu bateryjnym i na zasilaczu

gdy jest Always ON to ciągle chodzą i zmieszają swoje obroty ale nigdy na zero

gdy OFF to schodzą na coraz nizsze obciążenie i przestają chodzić

To jest laptop HP. Dziwny tam jest bios :confused:

Dodane 20.02.2011 (N) 19:31

Ale tak właściwie to ma być on czy off?

To faktycznie ciekawe zjawisko. Ja tez sie z tym spotkalem ale jest rada. Jesli mozesz zainstaluj wersje 64-bitowa. U mnie nastapila stanowcza poprawa.

  1. Rozkręć laptopa (tak żeby widzieć chłodzenie CPU) i dmuchnij sprężonym powietrzem

  2. Wgraj najnowszy BIOS do tego modelu (znajdziesz go na stronie producenta)

  3. Ściągnij najnowsze sterowniki do podzespołów (znajdziesz je na stronie producenta)

  4. Zainstaluj Windows 7 z Service Pack 1

U mnie jest podobnie jak u autora tego tematu, otóż gdy laptop jest włączony na Oszczędzaniu energii to pracuję tak jak by go nie było. Gdy próbuję przełączyć na tryb Zrównoważony to wiatraki zaczynają głośno chodzić, a jak jest na Wysokiej wydajności to już w ogóle jest bardzo głośno aż nie słychać własnych myśli. Rozkręciłem laptopa było tam trochę kurzu, oczyściłem go ale nadal jest tak samo. Nie wiem dlaczego tak się dzieję… :?