Windows na nowym dysku SSD, system nie widzi starego HDD

Proszę o informację co dalej z tym dyskiem. Mam identyczny problem. Po instalacji przez uefi systemu na ssd drugiego dysku nie widać wogóle w systemie. Ani w menedżerze ani zarządzaniu dyskami tak jakby go wogóle nie było a bios wykrywa go. Wcześniej system postawiony był na innym dysku ssd i wszystko było dobrze. Dysk ssd padł i nastąpiła wymiana na nowy i system od nowa. Na starym dysku hdd tylko dane przechowywane nie systemowe. A teraz wogóle nie widać dysku hdd w systemie. Litera starego dysku zawsze była D i E (2 partycje) a systemowy C. Proszę o podpowiedź

Obejrzyj.

Cześć,

Widzę że masz problem z czytaniem więc zapodam ci jeszcze raz co napisał autor tematu.

System nie widzi drugiego dysku (HDD) i to co zapodałeś nie pomoże w rozwiązaniu problemu.


@poladisk

Cześć,

Mam dwa pytania.

  • Jaki masz sprzęt (specyfikacja itd).
  • Czy na czas instalacji systemu odłączyłeś HDD?

W menu Akcja jest taka opcja Skanuj dyski ponownie
To się najpierw robi a reszta w zależności czy jest wynik

Faktycznie. Lepiej od tego zacząć

Sprawdź połączenie tego “niewykrywalnego” HDD (docisk kabla na obu końcach, inne gniazdo na płycie, ewentualnie - jeśli masz możliwość - inny kabel).

Hej,

Skoro BIOS go wykrywa, to raczej nie problem z kablami czy zasilaniem.

  • Jaki system masz zainstalowany?
  • Czy w BIOS/UEFI masz włączoną opcję Secure Boot?
  • Dysk SSD w układzie GPT?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mi udało się rozwiązać problem.
Lenovo G780, też wymieniłem dysk na SSD i wsadziłem HDD do kieszeni w miejsce DVD. Kieszeń standardowa, bez diod, zworek itp.
Gdy SSD był podłączony do gniazda na płycie , to HDD nie było widać w żadnych programach. Objawy jak opisywane w poście, inne konfiguracje działają a taka nie.
Z poziomu Windows przeszedłem do BIOS (Shift + uruchom ponownie)
W BIOSIE w Configuration w wierszu SATA Controler Mode- zmieniłem z AHCI na Compatybile.
Po zapisaniu zmian uruchomił się Windows z widocznym dyskiem HDD i dostępem do plików.
Niby super ale po restarcie pojawił się błąd przy włączaniu - konflikt.
Wszedłem w BIOS (F2) i ponownie ustawiłem AHCI , uruchomiłem Windows z SSD i znów z poziomu Windows wszedłem do BIOS ponownie przestawiłem SATA na Compatybile, i uruchomiłem Windows. Czyli jak na początku. Wszedłem w dysk HDD usunąłem wszystkie partycje oznaczone jako systemowe, zrobiłem nowe dyski.
Ponownie wszedłem do BIOS i przywróciłem ustawienia SATA na AHCI. Już wszystko działa , są widoczne dyski i nie ma konfliktu przy uruchamianiu.