Po załadowaniu systemu zacina się i tak za każdym razem

Witam,

Mam dziwny problem. Jest to Windows XP. Podczas włączania komputera po załadowaniu systemu (normalnie pulpit, chwilę da się nawet wejść w mój komputer) wywala błąd:

“Jeden z plików zawierających dane Rejestru systemu musiał zostać odzyskany na podstawie dziennika lub kopii alternatywnej.Odzyskiwanie zakończyło się pomyślnie.”

Czytając w necie wystarczy naprawić rejestr i powinno być ok. Ale… około 10s po załadowaniu się systemu zacina się. NIC nie można zrobić i tak za KAŻDYM razem.

Chcę więc przywrócić system wchodzę do trybu awaryjnego, następnie z obsługą wiersza poleceń i za każdym razem ładuje się czarna tapeta (jak to zawsze) … ale bez ikon. Tutaj się zatrzymuje i nie rusza.

Więc uruchomiłem linuxa z płytki i skopiowałem sobie co mi potrzebne z partycji systemowej aby zainstalować świeży system. Ok. Instaluję wkładam płytkę Enter aby potwierdzić instalację F8 (Zgadzam się), zaczynają się ładować różne tam pliki następnie staje na: “Poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows…” i nie rusza w ogóle dalej. Myślałem, że może to wina RAMu więc wyjąłem jedną kość 1GB (to samo), zamieniłem je (to samo)… wiec wrzucam starą kość 500mb (to samo).

Nie wiem co jest grane, może mieliście kiedyś podobną sytuację w swojej karierze ?

Być może dysk walnięty od badów. Masz możliwość w trybie awaryjnym zrobić skan hd tune?

Niestety, tak jak pisałem nie da się wejść do trybu awaryjnego też się zacina. Pokazuje się czarna tapeta i nic więcej ;/ Na dysk wchodziłem za pomocą linuxa odpalonego z płytki aby skopiować sobie dane z partycji C.

A masz możliwość zmiany dysku na chwilę? byś wykluczył przynajmniej HDD w całości.

niestety nie mam takiej możliwości, strasznie dziwna sprawa

A linux działa normalnie czy łapie też zawiechy? Z pod linuxa bym przetestował dysk jeszcze i pamięc programem Memtest 86 dla pewności. Nie mam wiedzy jakie programy pod linuxa dają możliwość testowania dysku, dlatego musisz poszukać, albo poczekać aż ktoś kto siedzi na linuxie poda ci nazwy.

Może najpierw sformatować całą partycję C: to instalator nie będzie poszukiwał wcześniejszej wersji systemu.

@boshi - tak, linux uruchamiany jest z płyty i działa bez problemu. Widzi wszystkie partycje i można z nich zgrać pliki np. na pendrive.

Może najpierw bym przetestował dysk, a później gdyby to nie pomogło to dopiero format C: Macie jakieś nazwy programów do testowania dysku?

@eddie71 może poszukuje dlatego, że jej nie widzi?

Dodane 19.05.2012 (So) 14:48

Dysk nie jest uszkodzony, test przeszedł pomyślnie. Teraz to już nie wiem co jest grane… i co dalej robić.

Screen:

http://iv.pl/images/84068896385305554663.jpg

Dodane 19.05.2012 (So) 19:50

Działa.

Dla pokoleń. W przypadku tego problemu wystarczy usunąć z poziomu linuxa partycje systemową za pomocą programu GParted (w mojej wersji się nazywał GNamed).

Usuwamy partycję, wkładamy płytkę instalacyjną, formatujemy i instalujemy na niej Windowsa. Wszystko działa. Pozdrawiam