Po zalogowaniu w XP nie ma nic prócz tapety

syn skanował kompa antywirusem i usunał jakis plik chyb a od tamtej pory po uruchomieniu komputera i zalogowaniu mam tylko samą tapetę bez ikon, klawisze myszki nic nie otwierają także, jedynie poprzez manadzera zadań moge uruchamiać programy ( niestety nie wszystkie) także poprzez manadzera widze foldery,pliki itd. czy coś można z tym zrobić ???

Z góry dziekuję za pomoc

Czy w managerze zadań w zakładce procesy jest widoczny explorer.exe?

Prawy klawisz myszy : "rozmieść ikony według " -> zaznacz “pokaż ikony pulpitu”

klikanie myszką, nic nie daje gdyż po kliknięciu obojętnie którym klawiszem żadne okno się nie otwiera.

Także nie ma w zakładce “procesy” explorer.exe :frowning:

Żadne okno się nie otwiera bo one zależą od explorera. Wciśnij ctrl + alt + del => Nowe zadanie => wpisz explorer lub explorer.exe. Napisz czy pojawiły się ikony.

Uruchom kompa z instalki xp i wejdź klawiszem r do konsoli odzyskiwania i wpisz komendę expand x:\i386\explorer.ex_ c:\windows x: to litera napędu w którym jest płytka c: to partycja na której jest windows…

po wpisaniu tego polecenia pokazuje się komunikat że system nie może uzyskać dostępu do ścieżki lub ja nie mam uprawnień.

Dodane 17.05.2009 (N) 22:40

Rozumiem że chodzi aby komp bootował z cd-romu z systemem się ale nie wiem dlaczego nie chce :frowning: w biosie ustawiłem że ma boot z cdrom robić i nic nie dało) no chyba ze coś zle ustawiłem

Czyli wygląda na to, że został usunięty lub uszkodzony explorer.exe. No to zrób tak. Wywołaj nowe zadanie, wpisz cmd , następnie

expand X:\i386\explorer.ex_ c:\explorer.exe

X - tu wpisujesz literę pod jaką masz CD\DVD

Pobierz Avenger http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry405552 i wklej do niego

Klikasz Execute.

Potem trzeba będzie jeszcze dopisać w rejestrze. Uruchom regedit, przejdź do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Odszukaj wartość Shell , klikasz modyfikuj, w okienku ma stać Explorer.exe

albo reinstaluj windowsa, ale nie do końca to polecam :smiley:

Możesz zrobić task, że jak zabootujesz instalkę xp, to po akceptacji licencji wciśniesz r i wtedy przeinstalujesz windowsa nie tracąc przy tym danych…

Mi też się pokazuje sama tapeta.Nawet menedżera zadań nie mogę uruchomić.Proszę o pomoc.Mam jednak sposób ,którym wyświetla mi się wszystko na pulpicie,ale muszę to robić przy każdym logowaniu.Trochę to wkurza.Po wciśnięciu alt+ctrl+delete wyświetla się ''Menedżer zadań został wyłączony przez administratora".A przecież mam admina.

Może być tak, że jesteś adminem i menedżer się nie uruchamia, bo wirus lub trojan poprzez rejestr zablokował Ci dostęp do menedżera. Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i przeskanuj kompa np. tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Dobrze też sprawdzi się spyware doktor.

Po takim działaniu wszystko mi się pokazuje:

-Wciskam klawisz Windows+U ,

-w otwartym okienku klikam w Pomoc,

-wpisuję XP i klikam w Wyszukaj,

-klikam w jedyny wynik wyszukiwania,

-wchodzę w odnośnik Pomoc i obsługa tehniczna,

-u góry jest taka ikonka Opcje,klikam w nią,

-po lewej stronie pojawiają się trzy opcje,kliam w ostatnią,

-później włączam Zainstaluj… z dysku CD lub z obrazu,

-klikam w przeglądaj,

-klikam prawym przyciskiem myszy w Mój komputer,po czym wybieram Otwórz.

Okno Mój komputer się nie wyświetla,zaś pokazuje się jakiś błąd \idlist z cyferkami(za każdym razem są inne).

Czy ktoś wie jak to rozwiązać,abym nie musiał przy każdym logowaniu do systemu wykonywać działania opisanego powyżej?

Zrób tak jak pisałem - uruchom instalatora Windowsa i po zaakceptowaniu licencji wicśnij r, lub po prostu sformatuj dysk i wgraj windowsa od nowa…

co się stanie,jak wcisnę r ?

Hmm, można powiedzieć, że spowoduje to ponowną instalację systemu, bez formatowania partycji, co za tym idzie nie tracisz danych i nie musisz instalować sterowników ani żadnych programów, ponieważ nadal zostają w systemie. Nie dopisałem tylko jednaj bardzo istotnej rzeczy. Mianowicie po drugim z kolei ponownym uruchomieniu komputera kiedy pojawi się plansza Windowsa XP -Zapraszamy, musisz zresetowac komputer. Jeżeli tego nie zrobisz i utworzysz konto, stracisz wtedy dostęp do starego konta i co za tym idzie będziesz musiał instalować wszystkie programy od nowa. Tutaj: http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html masz szczegółowo opisane jak przebiega ta instalacja.

Wielkie dzięki za pomoc :smiley: