Po zamknięciu Firefoksa, proces zostaje aktywny


(system) #1

Cześć.Mój problem polega na tym że jeśli wyłączam firefox i chce za chwile ponownie go odpalić wyskakuje mi komunikat ze program jest aktywny i muszę go zamknąć?wchodzę wtedy w menedżera i wyłączam go.Nigdy tak nie miałem dopiero jak zainstalowałem najnowszą wersję.Proszę o radę jak zrobić żeby mógł normalnie odpalać kolejny raz mozzillę.Pozdrawiam.


(Cedar) #2

Po zamknięciu okna programu poczekaj kilkanaście sekund zanim ponownie uruchomisz Firefoxa,


(system) #3

Coś takiego mi się wyświetla

Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system.

// Połączono posty.

Cedar.

Ja rozumiem tak tez robię ale chodzi mi o to żeby tej czynności nie powtarzać wiecznie.Tylko jakoś rozwiązać ten problem żeby nie musiał za każdym razem używać menedżera zadań.Czy ktoś miał podobny problem i jakoś to rozwiązał?

Pozdrawiam :slight_smile:


(Reksio009) #4

Miałem podobny problem kiedyś rozwiązałem go przez reinstalację FF.


(Dawid Czernek) #5

Po aktualizacji FF do 3.6 też już chyba 2 razy spotkałem się z tym problemem, może to nie wina Twojego sprzętu a samego programu?


(Cedar) #6

A może przypadłość któregoś dodatku, który "trzyma" proces firefox.exe? U mnie ta przypadłość występowała sporadycznie wiele wersji wstecz (w okolicach 2.x, od 3.0 do 3.7x nie mam z tym problemu).


(Dawid Czernek) #7

Być może. Kaczaza81 jak FF zachowuje się w trybie awaryjnym?


(Sebos99) #8

:arrow: wykonaj standardową diagnostykę firefox

Jeśli nie pomoże to:

:arrow: Zrób kopię profilu programem MozBackup.

:arrow: Odinstaluj całkowicie Firefoxa wg tej instrukcji.

:arrow: Zainstaluj ponownie przeglądarkę.