Po zamknięciu klapy laptop się wyłącza i dziwny problem w dowolnym wordzie

EDIT

Dotyczy worda, zauważyłem, że gdy plik zrobiony w wordzie otworze np w open office za pomocą writera to tekst normalnie widoczny w wordzie we/w writerze pokazuje mi się jako dwie kolumny, może to ma jakiś wpływ na brak przechodzenia do nowej strony?

 

EDIT 2

Problem z wordem naprawiony, wystarczyło ustawić kolumny, aby była jedna. Trzeba wejść w Format -> Kolumny i ustawić na jedną. Dziwne, że te ustawienia zostały mimo reinstalowania… Nie usunę informacji w poście o tym, gdyż może komuś się przyda:) Wie ktoś jak to ustawić aby było na stałe, gdyż co wejdę w worda to kolumny są automatycznie ustawione na 2…

 

 

Witam, posiadam od jakiś 2 lat laptopa firmy Samsung(jak będą potrzebne parametry to podam, choć nie wydaje mi się aby były potrzebne do tych problemów), od rana spotkał mnie dość niespotykany problem. Rano podczas uruchamiania komputera pokazała mi się wiadomość(zapomniałem dokładnie), że system nie może wczytać czegoś w stylu 0x13123809 i nie chciał się uruchomić. Do wyboru miałem uruchomienie systemu normalnie(nie dawało nic) oraz usunięcie czegoś(?) aby root/boot system.(Wybaczcie za niedokładny opis, zapomniałem :frowning: ). Wybrałem to drugie i system uruchomił się, lecz od tego momentu nie mogę używać laptopa w sposób jaki używałem go wcześniej. Mianowicie laptop służy mi jako “komputer stacjonarny”, podpiętą mam pod niego klawiaturę, myszkę, głośniki i monitor, dlatego laptop zawsze był zamknięty gdzieś z boku.(wiem, że jako takie coś lepiej sprawdza się stacjonarny, lecz potrzebuje też mieć komputer czasami pod ręką na uczelni, co niestety średnio sprawdzi się ze stacjonarnym, dlatego używam laptopa). Teraz gdy zamykam klapę to komputer jest włączony przez jakieś 10s i nagle gaśnie.(Z diod na przodzie laptopa świeci się tylko trzecia od lewej, natomiast czwarta od lewej miga).

Aby go uruchomić wystarczy podnieść klapę i nacisnąć guzik power w laptopie. O dziwo po tej czynności laptop nie woła o hasło, od razu zaczyna działać, muzyka, która grała przed wyłączeniem włącza się od razu sama(a nie powinna). Jest to dość denerwujące bo laptop musi być ciągle otwarty co przeszkadza i utrudnia w jego użytkowaniu. Komputer był formatowany z 2-3 miesiące temu. 

 

Drugi problem jest dość specyficzny, dotyczy on worda. Nie ważne w jakiej wersji tego programu podczas pisania jakiejś pracy, gdy dochodzi się do końca strony to automatycznie tekst powinien “przeskoczyć” na następną stronę. U mnie niestety to nie występuję. Podczas pisania jest widoczna tylko jedna strona. Lecz gdy wejdę w tryb wydruku to widać, że np. zapisałem 5 stron i są one widoczne, mimo, że w normalnym trybie widzę tylko 1 stronę. Działa tylko dodanie strony ręcznie(ctrl+enter)  Reinstalowanie na nowo nie pomogło, prosiłbym o pomoc, ponieważ bardzo zależy mi na tym, mam dość dużo sprawozdań do pisania a w takim stanie ciężko coś pisać. Jeśli to możliwe prosiłbym o podanie odpowiedzi pod wersje 2003, gdyż ona jest dla mnie najwygodniejsza. 

 

Prosiłbym Was Drodzy użytkownicy forum o pomoc, gdyż na elektrodzie nikt mi nie pomógł a sprawy są dość dziwne i poważne, zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu, jeśli to tylko możliwe.

Cześć, aby komputer się nie wyłączał podczas zamknięcia pokrywy musisz zmienić ustawienia w:

 

Windows XP => Właściwości na pulpicie => Wygaszacz ekranu = na dole będzie (o ile dobrze pamiętam) Opcje zasilania i tu ustawiasz co ma robić komputer jak zamkniesz pokrywę. Chyba w ostatniej zakładce są te opcje. Ustawiasz “Akcja dla zamknięcia pokrywy” => “nie rób nic”

 

Windows Vista/7 => Na bateryjce obok zegarka dajesz prawym i wybierasz “opcje zasilania” i pokaże Ci się okienko w którym będą do wyboru 3 plany zasilania i pod tym który masz zaznaczony wybierasz “zmień ustawienia planu” i potem " zmień zaawansowane ustawienia planu", później szukasz “Przycisk zasilania i pokrywa” i tam ustawiasz co ma robić komputer jak zamkniesz pokrywę. Tu mała uwaga, bo będą chyba dwie opcje, dla podłączonej ładowarki i dla zasilania na baterii. Ustaw dla obu tą samą opcje aby nie było niespodzianek. 

 

Nie sugeruj się dokładnie tym co napisałem bo robiłem to z pamięci i ścieżki do odpowiednich opcji mogą się trochę różnić.

W obecnym planie zasilania, zobacz, jak masz ustawione działanie po zamknięciu klapy.

 

Zmień plan zasilania, zapisz,restart systemu i wróć do poprzedniego planu - sprawdź w nim ustawienia i zaawansowane?

 

Daj screen smart dysku z HD Tune, opcja health.

 

Sprawdź błędy na partycjach dysku z poziomu Mój komputer i narzędzie systemowe - sprawdzanie błędów.

Jeśli chodzi o Worda.

W każdym Wordzie masz różne tryby podglądu/wyświetlania układu tekstu - układ: wydruku, sieci web, roboczy, odczytu, konspekt.

Nie pamiętam jak w starczych wersjach, ale w 2013 opcje te znajdują się w MENU -> zakładka WIDOK (pierwsze z lewej), lub na dole z prawej strony przy suwaku procentowego powiększenia strony. Szukaj tych opcji i tam sobie ustaw pożądany układ. Jak sądzę tobie zależy na układzie wydruku.