Po zamknięciu systemu on sam się uruchamia

Posiadam system operacyjny widows7 x64 Od pewnego czasu mam problem z zamknięciem systemu a mianowicie gdy go wyłączam on po chwili sam się uruchamia tak jak bym go restartował.Nie ma to nic związane z przypisywaniem klawiszy itd. Było dobrze od razu jest nie dobrze. Muszę wspomnieć że przy wyłączaniu komputera gdy on ponownie zaczyna startować i wcisnę klawisz na komputerze do wyłączenia to się wyłączy.Jeszcze jedna sprawa gdy wyjmę wtyczkę z routera od internetu czyli LAN to normalnie mogę wyłączyć komputer czyli START i ZAMKNIJ i wszystko gra system się zamyka to dziwne zjawisko internet mam z UPC i co dziwne mój kolega ma ten sam problem.Po odłączałem wszystkie urządzenia z kompa i nadal system nie daje się zamknąć przywracałem ustawienia biosu , reset biosu przez wyjęcie baterii i przez zworki nadal to samo ustawienia są wszystkie ok tak jak powinny być,więc co jest nie tak? Dziwi mnie to że jak wypnę wtyczkę od neta to system daje się zamknąć. Na próbę miałem zainstalowany system operacyjny widows8 i było wszystko ok Proszę o pomoc co mam z tym fantem zrobić,a zapomniałem zasilacz jest ok pomiary wskazują odpowiednie napięcie.Jeszcze raz proszę o pomoc.

OTL http://www.wklej.org/id/1038453/

Extras http://www.wklej.org/id/1038509/

Nie widać infekcji tylko Oko szefa.

Sprawdź pliki .dmp:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Jak rozwiązać problem przez wykonanie czystego rozruchu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

czy możesz mi coś więcej podpowiedzieć co mam zrobić bo niebardzo wiem nie znam się na tym tak pamiętam ten program używałem go do kontrolowania mojego synka

Niestety przyczyn może być wiele. Dużą wskazówką jest to, że pomaga odłączenie routera. Znajdź w biosie, wyłącz w biosie ( zakładka power managment lub podobna nazwa - Restore Power After Loss ma być [Power Off] ) wake on alarm, rtc, mouse, keyboard, pci, pci-e itp. itd. , albo str, rtc różne opcje sa w różnych płytach…, czyli powyłączaj zdarzenia odpowiedzialne za ponowne uruchomienie komputera. Może to być też zakładka - Wake Up …, przy WAKE UP EVENT BY ustaw [bIOS] reszta ma być [disabled]

Zakładam że do przycisku “zamknij” w Windows masz w opcjach zasilania na pewno przypisaną funkję wyłączenia komputera nie ponownego uruchomienia.

W zakładce BOOT w biosie na pierwszym miejscu nie masz np. NETWORK, bo to by tłumaczyło, że pomaga odłączanie routera. Na pierwszym miejscu najlepiej jak jest CD/DVD lub HARD DISK. Niestety nie widzę tego biosu stąd takie mało precyzyjne sformułowania. Sprawdź te rzeczy i napisz, co się dzieje. Potem zobaczymy, zastanawiające jest że na ósemce było wszystko ok.

Sprawdź jeszcze taki klucz w rejestrze:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

“PowerdownAfterShutdown” = 1

Możesz mieć ustawione na =0, a to czasem powoduje takie akcje. Z tym że u siebie mam na “0” i jest ok.

Dobrze byłoby również zaktualizować oprogramowanie, sterowniki routera, nie jest to takie głupie bo nawet nieodpowiednie sterowniki myszki mogą powodować dokładnie takie same objawy, dlatego zawsze zaleca odłączanie poszczególnych urządzeń łącznie z kartą grafiki, dźwiękową, zasilaczem itd. podmianę klawiatury na inną ( bez klawiatury nie ruszy system) , podmianę zasilacza i próby wyłączania kompa po to by wyeliminować przyczynę i uchronić się przed niepotrzebnym oddaniem płyty głównej czy też całego kompa do serwisu, który z nas zedrze kasę czy usterka była czy nie.

Może pokażę jak wygląda mój bios

2b6ec7254185421.jpg

ACPI standby zmieniłbym na S3 jeśli takie masz, jeśli nie to zostaw, poza tym ok.

Pokaż jeszcze co masz pod Wakeup Event Setup lub po prostu napisz

Tak to wygląda

bd3704254475479.jpg

jest ok, sprawdzałeś zakładkę BOOT ? tylko tyle jaką masz kolejność czyli (z czego) co spowoduje uruchomienie systemu?

boot mam na CD/DVD

walczę już z tym problemem 2 miechy i nikt nie potrafi tego rozwikłać

Ok, zakładam że wcześniej robiłeś wszystkie manewry o których pisałem. Zrób prawdziwy reset biosu, nie zworką czy krótkim wyjęciem baterii. Odłącz komputer całkowicie od sieci ( wtyczka z gniazda wyjęta, zero zasilania). Wyjmij baterię z płyty głównej, tą którą resetujesz bios, pozostaw wyjętą powyżej 30 minut, najlepiej ok 50 - 60 minut. W międzyczasie możesz sprawdzić czy bateria jest dobra, ale zakładam że dobra jako że wytrzymują po kilka lat nawet 10. Kompletny reset biosu dokonuje się w takim czasie, zakłada się że ok 30-40 minut więc 60 to max. W tym czasie nic nie rób , możesz odkurzyć Kompa w środku :). Potem włóż po tym czasie baterię z powrotem i odpal kompa niczego innego nie ustawiając, sprawdź czy się normalnie włącza i wyłącza, sprawdź kilka razy, jeśli będzie ok pozostanie Ci ustawić bios tak jak ma być, jeśli dalej będzie to samo trzeba będzie szukać przyczyny gdzie indziej.

Zanim to wszystko zrobisz możesz jeszcze przeskanować partycję systemową za pomocą Malwarebytes Anti-Malware dla pewności że nie ma wirusów (pełne skanowanie). Dlaczego ten program, ano dlatego,że potrafi znaleźć pewne rzeczy których nie widzą żadne wysokopłatne, norton, bitdefender, itd., o kasperskim nie wspomnę, który widzi dużo tylko najczęściej nie to co trzeba. Dlaczego tak się dzieje nie wiem, nie jestem twórcą programów antywirusowych tylko ich testerem, ale tak jest.

Miałem taką sytuację i walczyłem z tym kilka dni, myślałem że jobla dostanę, bo wszystko miałem i w systemie i w biosie teoretycznie dobrze, ten numer z wyjęciem baterii mi pomógł.

No niestety kolego wyjęcie baterii na jedną godzinę nie pomogło komp nadal się uruchamia.Operator usługi UPC twierdzi że router nie ma nic wspólnego z tym i aktualizacja routera jest niepotrzebna,a więc problem tkwi gdzie indziej.Może jeszcze jakieś pomysły.Czekam na waszą pomoc i propozycje co można jeszcze sprawdzić.

Piszesz, że na win8 działa i że po odłączeniu kabla od netu też działa, czy próbowałeś wyłączyć kartę sieciową do której wpięty jest router w kompie, czyli wyłączyć ją w menedżerze urządzeń nie wyjmując kabla i w tym stanie spróbować wyłączyć kompa.

Po 5 mc doszedłem co było przyczyną uruchamiania się kompa po wyłączeniu,nie zgadniecie: Koszt tej części to 20zł Uszkodzona była :arrow: karta sieciowa Tema t rozwiązany,dziękuję wszystkim za dobre serduszko i pomoc,pozdrawiam:)