Po zaniku prądu brak internetu po kablu

Witam. Wczoraj kilka razy był zanik prądu po którym komputer normalnie działał, jednak w nocy gdy był kolejny zanik prądu i uruchomiłem komputer nie mógł się połączyć z internetem. System widzi w menadżerze urządzeń kartę sieciową bez żadnych problemów, jednak w panelu sterowania nie widać połączenia Ethernet. Po naciśnięciu Rozwiązywanie Problemów z kartą sieciową wykrywa że Kabel Ethernet jest uszkodzony lub niewłaściwie podpięty. Diody na routerach się świecą poza tą  gdzie podpięty jest kabel Ethernet. Tak samo gniazdo RJ45 w kompie nie świeci się. Dodam jeszcze że WiFi działa normalnie, telefon i laptop normalnie może korzystać z internetu bezprzewodowo. Mam dwa routery - jeden gdzie podpina się kabel od dostawcy i drugi połączony z tamtym aby było wifi i do tego drugiego mam podłączony komp.

 

nternet mam od lokalnego dostawcy WIST

Komp:

Płyta główna to Asus m5a78l-m usb3 

Karta sieciowa zintegrowana

Procesor AMD Athlon II x3 460

8GB Ram DDR3 Goodram

Zasilacz Fortron Hexa 500W

 

Czy to możliwe że zintegrowana karta sieciowa się zjarała? 

Pozdrawiam.

Przepnij kabel w routerze (ten którym masz podciągnięty Internet) do innego portu LAN i zobacz czy zadziała.

przywróc ruter do ustawień  fabrycznych  /reset  użyj np. agrafki . jesłi to niepomoże prawdopodobnie karta sieciowa poleciała .

Podłączyłem tym samym kablem router do laptopa i od razu dioda zaświeciła na routerze i w laptopie pokazało że podpięto kabel sieciowy. Czyli to karta siadła ?

Jeśli laptopa podpiąłeś tym samym kablem do tego samego portu LAN routera to owszem.

Zobacz jeszcze:

 

podczas rozruchu komputera - F8 - Ostatnio znana dobra konfiguracja - Enter

lub przywracanie systemu z ostatnią datą kiedy było wszystko OK.

Ok dzięki panowie, mam jedno pytanie jeszcze - mianowicie czy złacze rj45 nie powinno się świecić w kompie po podłączeniu kabla? Bo u mnie się nie świeci w ogóle.

A wcześniej Ci się świeciło? To zależy od płyty głównej, czy umieścili tam jakieś diody :slight_smile:

Tak mi się wydaje że świeciła, ale ręki nie dam sobie uciąć :slight_smile: Tak czy inaczej muszę zakupić nową kartę sieciową. Może być nawet najtańsza za 20 zł? i jaka jest różnica mi między 10/100/1000 a 10/100 

Maksymalna prędkość transmisji, jeśli używasz jej do Internetu i masz prędkość poniżej 100Mbps to wystarczy ta tańsza. 1000 się przydaje do większych prędkości, np. w przypadku przesyłania plików między kompami w sieci LAN.

Prędkość mojego internetu wynosi aż 3Mbps więc może być ta z 100 :slight_smile: Dzięki za pomoc i do zamknięcia :slight_smile:

Toż przecież wystarczy sprawdzić czy przy złączu RJ-45 masz diody przy karcie sieciowej, jeśli tak i nie świecą po podłączeniu kabla sieciowego, to znaczy że karta nie wykrywa sygnału. To zaś oznacza, że kabel nie jest nigdzie podłączony po drugiej stronie, a jeśli jest, to port w routerze/switchu lub karta sieciowa jest spalona.