Po zaniku prądu komputer się restartuje

(agaopo) #1

Jestem w pracy i kolega zwrócił się do mnie o pomoc. Otóż wczoraj zabrakło u niego prądu. Jak to bywa w takich przypadkach nie zdążył zareagować i odbiło się to na sprzęcie. Komputer się uruchamia, ale na logu windowsa (tam gdzie jest pasek z przesuwającymi się kwadracikami) się restartuje. Co mogło się zepsuć?

Kolega mocno się upiera, żeby formatować dysk i zainstalować win od nowa. Ale czy to rozwiąże problem?

Specyfikacji kompa nie znam, bo to nie mój, a kolega nie potrafi podać.

Wiemy tylko, że to win xp.

(Marcindodo) #2

spróbuj wcisnąć przycisk F8 zanim pojawi się to okno windowsa i następnie wybrać "Ostatnia znana konfiguracja"

(Pablo79) #3

Niech zrobi tak jak napisał kolega dodo.gemini , lub włożyć płytkę z systemem i spróbować użyć opcji Napraw system. No jeżeli to nie bardzo pomoże, to wydaje mi się że ponowna instalacja systemu będzie koniecznością.

(Dludwicki) #4

Jeśli ostatni znana konfiguracja nie zadziała, to można jeszcze tak:

F8, uruchom system w trybie awaryjnym, uruchomić ponownie z menu start.

(agaopo) #5

W awaryjnym się nie uruchamia. Jak przyjdzie do domu to zobaczy z tą ostatnią dobrą konfiguracją.

(Johny) #6

Chyba go czeka reinstalka Windowsa,ja stawiam na uszkodzenie rejestru,może spróbować przez naprawę Windowsa,zachowa dane na partycji C:

(Goniec2) #7

Witam,

tez miałem podobny problem (na laptopie) - zrobiłem format i przywróciłem system z kopi zapasowej którą zrobiłem zaraz po zakupie go - może kolega tez ma zrobiona kopie zapasowa, jak tak to polecam od razu zrobić przywrócenie systemu z tych płyt bez formatowania komputera, ale lepiej zabezpieczyć dane przed ich utrata.

(Counter Shots ) #8

Ja to bym format zrobił

Bo to na pewno uszkodziły się pliki rejestru

(Goniec2) #9

a wyskakuje możne jakieś info ze jakiego pliku nie ma??

(Gabrielmichalski) #10

A nie przyszło Wam do głowy, żeby zacząć od sprawdzenia dyskowego systemu plików - tutaj (pewnie) NTFS? Bez podmontowanych partycji?

Jest wiele narzędzi, które doskonale z tym sobie radzą.

To, co proponujecie, z każdym uruchomieniem obecnej instalacji może nie tyle pogorszyć obecny stan systemu, co uniemożliwić odzyskanie danych.