Po zapisaniu do .pdfa obrazki tracą znacznie na jakości

Jak temu zapobiec? Mam MS Word 2007 i dodatek umożliwiający zapisywanie w .pdf i .xps. Po zapisaniu w .pdf obrazki tracą jakość. Jak zrobić aby były ładne? Nie chodzi mi tu o zupełne nie stracenie jakości. Ale małe, bardzo małe. Niestety nie wiem czemu ale wirtualne drukarki u mnie nie działają :(. Podczas drukowania przez niektóre wyskakuje błąd (Bullzip PDF Printer) Program gswin32c.exe przestał działać, a np. w PDFCreator Program PDFCreator.exe przestał działać. Pomocy.

//EDIT

Szukałem w ustawieniach worda ale tam nic nie ma na temat kompresji obrazków do pdfa.

Ściągnij sobie OpenOffica i żaden dodatek do Worda czy też wirtualna drukarka nie będzie Ci potrzebna, bo OO posiada możliwość eksportu do PDFa.

w oknie eksportu/zapisu do pdf w word (tam gdzie podajesz nazwę, lokalizację itp.) nie ma dodatkowych opcji dot. jakości zapisu grafik? w ustawieniach bullzip też powinna być możliwość ustawienia jakości grafik (rozdzielczości). wiem, że taką możliwość oferuje drukarka pdf o nazwie ‘dopdf’ > http://www.dobreprogramy.pl/doPDF,Progr … 15410.html

[e] większość pakietów typu OO, jak LibreOffice czy Apache OO ma taką możliwość

Ale ja mam wszystko zrobione w Wordzie 2007, jak otworzyłem to w OpenOffice Writer to wszystko się popsuło. Właśnie jak zapisuję w pdfie nie ma żadnych opcji. A drukarki tak jak napisałem nie działają :(. Może podajcie jakąś dobrą.

Dodane 24.07.2013 (Śr) 12:01

Zainstalowałem doPDF. Klikam Drukuj -> wybieram doPDF drukuje i nic. Wyświetla sie okienko gdzie zapisać klikam OK drukuje i nic a pliku nie ma.

Zainstaluj PDFCreator (wirtualna drukarka). Cały dokument w Wordzie dajesz do drukowania poprzez PDFCreator, tworzy nowy dokument w formacie pdf. Darmowy do użytku domowego.

PDF creator mi nie działa. Drukuję i nagle Program PDFCreator przestał działać.