(po)żar w pececie


(Lewy) #1

Ostatnio zmieniłem sprzęt, zamieniłem starego Athlona 2.5 na Pentium 3.2, zmieniłem też graficzke z GeForca 3 na 6600 GT, oraz zakupiłem 2 x 256 DDR2. Wszystko działa znakomicie, pozatym iż w kompie jest bardzo gorąco. Temperatura procka dochodzi nawet do 80 stopni, i komp sie resetuje. Temperatura grafiki dochodzi do 40 stopni. W celu zmiejszenia temperatury kupiłem obudowe tracera, z wbudowanymi 2 wiatrakami. RAzem mam teraz 7 wiatraków (boczna szyba, przód, tył, 2 x zasilacz, procek, grafika). Teraz w komputerze na oko temperatura powinna być w porządku, jednak tak nie jest, komputer co chwile resetuje się z powodu nadmiernej temperatury. Używam standardowego radiatora (aluminium) i wiatraka intelowskiego. Czy założenie szybszego wiatraka i miedzianego radiatora poprawi temperaturę? Jeśli nie to co zrobić żeby temperatura w komputerze spadła?


(Djkarolek) #2

No to Zmien Radiator W komputerze :wink: ja mocniejszy Lub Zmien Chłodzenie z Dadiatorami na Wodne :wink: Nei wiem ale zostawam ten temat na inne komentarze :wink:


(JNJN) #3

http://www.pc-fan.pl/index.php/cPath/30_34

http://www.mmv.pl/produkty_new/szczegol ... 1095412109

Obowiązkowa zmiana coolera na mocniejszy plus dobra pasta,o ile nie będzie w komplecie z coolerem.

Czy proc miał oryginalny cooler.

Poczytaj w linkach masz wszystko co trzeba o chłodzeniu.


(Lewy) #4

A CoolMaster Aero 4 Lite starczy?

http://4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=337 (info o coolerze)


(JNJN) #5

Ladnie wygląda,ale postawiłbym na miedziaka.

Pamiętaj dobierz cooler tak żeby pasował do gniazda, zwróć uwage na kondensatory wokół gniazda i odległość od obudowy.

Bo może być problem.


(Lewy) #6

Obliczyłem że będzie pasował, ale skoro lepsza będzie miedź, to wybiore Thermaltake Combo Cool PIPE 101 (info http://4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=915), a wentylator zostawie standardowy :slight_smile: thx za pomoc w doborze :slight_smile:


(:: MARIO ::) #7

ciekawe jak masz zasiłke :lol:

mam podobnie, ciezko mi zbic temp. mimo dobrego chlodzonka w obudowie :stuck_out_tongue: ale niepanikuje :smiley:

weź przesmaruj procka świeżą pasta termoprzewodzącą :slight_smile: pozatym pamietaj ze plyta glowna moze zawyzac temp. lub czujnik moze byc uszkodzony :slight_smile:

pozdro