Po zgraniu zdjęć na płytę - nie pokazują się


(Koocie192) #1

Znajomy przyniósł laptopa, posiada na nim vistę. Miałem zgrać zdjęcia z pendrive na płytke, zgrałem je na pulpit potem na płytke bezpośrednio kopiuj > wklej. Inne zdjęcia zgrałem bezpośrednio z pendrive na płytke, to samo kopiuj > wklej.

Przy zgrywaniu zdjęcia pokazywały się, po zgraniu je oglądaliśmy. Po wyjęciu płytki > ponownym włożeniu (chcieliśmy sprawdzić czy zgrało się wszystko) weszliśmy na płytkę a na płytce był tylko jakiś plik, nie było żadnych zdjęć. Włożyłem drugą płytke to samo. Wsadziłem te płytki do komputera stacjonarnego(XP), to samo albo i gorzej. Wyskakuje błąd ,że dysk jest uszkodzony lub ,że pliki posiadają zły format. Coś takiego, teraz moje pytanie. Jak zgrać te zdjęcia aby wszystko działało?


(Roman Atka) #2

Za pomocą jakiego programu zgrywasz te zdjęcia ?


(Koocie192) #3

kopiuj > wklej jak wyżej napisałem :stuck_out_tongue:

@no fajnie teraz wkladam nowa plytke dvd+r, tdk chyba dobra + nowa. chce na nią wejść to pisze "niepoprawna funcka"... :confused:

ta płyta dvd na ,którą próbuje teraz nagrać jest z Angli.... :X to chyba może mieć jakiś wpływ bo czytałem o jakichś zabezpieczeniach :stuck_out_tongue:


(Roman Atka) #4

Nie pytam jak to robisz tylko za pomocą jakiego programu?


(Koocie192) #5

KOPIUJ > WKLEJ poprostu lol, żaden program :smiley:


(Cedar) #6

A później powinieneś je zapisać - po lewo w oknie masz ten komunikat (piszę z pamięci, dawno już nie używałem takiego sposobu nagrywanie płytek CD/DVD)

http://www.tylkoprogramy.pl/art,07,nagr ... wsa,xp.php

ftp://ftp.helion.pl/online/cznacd/cznacd-4.pdf


(Jan Szatan) #7

Tzn zrobiłeś z płytki tak jakby pendrive, że możesz normalnie kopiowac i usuwać?


(Koocie192) #8

że tak powiem nie wiem o co chodzi, poprostu zgrałem zdjęcia metoda kopiuj wklej ale potem już nie działały (cały czas nie działają te płytki) tzn. na viscie po wejsciu nie wyswietlaja sie zdjecia a na xp pisze ze uszkodzony dysk albo zły format...

poprostu chodzi mi o to jak to zgrać żeby działało bo ja robiłem zwykłe kopiuj wklej jak na pendrive... :X


(Semtex) #9

Ale płytę trzeba jeszcze wypalić,pobierz jakiś prosty program do nagrywania i zrób to w tym programie.Zapewniam że będzie wszystko wtedy działać.


(Cedar) #10

Czytałeś to co podałem wcześniej pod tymi linkami? Wygląda na to, że Ty tylko tak jakby "zaznaczasz" pliki, które maja być nagrane i nie zakańczasz procesu nagrywania nie zapisując ich w rzeczywistości na płytę.

"Wrzuć" lub "wklej" jakieś pliki na płytę i następnie kliknij na napis "Zapisz te pliki na dysku CD" widoczny na tym obrazku:

Nagrywanie płyt za pomocą systemu Windows różni się od zwykłego kopiowania na np. pendrive - musisz wykonać trochę więcej czynności i zwykłe "kopiuj - wklej" lub "przeciąganie" plików z okienka do okienka to za mało.


(Reslaw) #11

Witam serdecznie! !!

Kolego sympatyczny napewno w ten sposób nic nie osiągniesz.W taki sposób jak opisałes możesz nagrywac na płytki ale tylko RW czyli wielokrotnego uzywania, pod warunkiem jednak że wpierw taka płytko zostanie sformatowana w programie np. Nero CD. Dopiero po sformatowaniu system będzie traktował taką płytke jak zwykły dysk lub dyskietkę albo pamięć Flash. Mozna nagrywać metoda kopiuj - wklej, Norton Commander i.t.p. Potem można kasowac i znowu nagrywac inne pliki i tak do zajechania płyty. To jest moja rada bo ja tak robiłem i nie miałem problemu. Inaczej to tylko programem do nagrywania (każdym).


(Cedar) #12

Ponzio , komu odpisujesz? Bo jeśli mnie, to dziwne, wiele razy w ten sposób nagrywałem płytki CD-R (nie CD-RW) i jakoś mi to wychodziło bez problemu - nie miałem w pracy żadnego programu do nagrywania to nagrywałem za pomocą systemowej możliwości nagrywania.

Jak się domyślam to masz na myśli zapis pakietowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Mount_Rain ... kietowy%29 a w tym wątku nie bierzemy go wcale pod uwagę -tak nagrana płyta nie będzie widoczna np. w stacjonarnym odtwarzaczu CD/DVD.

Wszystko co jest potrzebne twórcy tego wątku do nagrania płyty CD-R/CD-RW jest opisane pod linkami, które podałem we wcześniejszym moim poście w tym wątku i nagra w ten sposób na płycie CD-R i CD-RW (gdyby tylko chciał się z nimi zapoznać... - Tobie też polecam zapoznanie się z tymi linkami)

Koniec i kropka :wink:


(Koocie192) #13

Jeszcze jedno pytanie, czy z nagrywaniem płyt z zagranicy mogą być jakieś problemy? MIałem takie problemy z odtwarzaniem muzyki zgranej na komputer ,że pisało ,żę dostęp w tej części świata jest ograniczony. I wtedy jakoś doszedłem ,że świat jest podzielony na regiony i płyty maja jakieś zabezpieczenia. A więc czy może występować podobny problem z płytami z Anglii i innych części świata?

Po włożeniu płytki cd-rw z Anglii pisze mi "niepoprawna funkcja" (XP). Używam jej ponieważ przez złe nagrywanie utraciłem tamte płytki cd-r ^_^


(Cedar) #14

Tu masz wyjaśnione co to są te regiony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD

Co do tej płytki - co to za płyta - CD, DVD? Jakie rozszerzenia i nazwy mają pliki na niej nagrane?

Spróbuj skopiować z niej pliki na dysk twardy.


(Koocie192) #15

Płytka jest nowa, pusta dvd+rw firmy tdk. No kupiona była w Anglii :stuck_out_tongue:


(Hen Gra) #16

czyste płyty nie mają żadnych regionów

a to że pojawia się "niepoprawna funkcja" to normalne po włożeniu czystej płyty (cd-rw, cd-r, itd.)


(Cedar) #17

Otwórz "Mój komputer" następnie właściwości napędu CD/DVD i załącz nagrywanie na tym napędzie tak jak na tym obrazku:

http://odsiebie.com/pokaz/4354295---82a6.html - możliwe, że masz to wyłączone.


(Reslaw) #18

CEDAR Dzięki za odniesienie sie do mojej odpowiedzi bo ostatecznie po to jest FORUM aby wymieniać swoje doświadczenia i wciąż się uczyć. Co do stacjonarnych odtwarzaczy to większość czyta pliki zdjęć i z płyt RW oczywiście w formacie .jpg nawet luźno wsypanych na płytę. Jeżeli chodziło o pokaz filmowy zdjęć to co innego. Ale tak chodziło mi własnie o zapis pakietowy więc dobrze zrozumiałeś. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam. :slight_smile: