Po zgraniu zdjęć na płytę - nie pokazują się

Znajomy przyniósł laptopa, posiada na nim vistę. Miałem zgrać zdjęcia z pendrive na płytke, zgrałem je na pulpit potem na płytke bezpośrednio kopiuj > wklej. Inne zdjęcia zgrałem bezpośrednio z pendrive na płytke, to samo kopiuj > wklej.

Przy zgrywaniu zdjęcia pokazywały się, po zgraniu je oglądaliśmy. Po wyjęciu płytki > ponownym włożeniu (chcieliśmy sprawdzić czy zgrało się wszystko) weszliśmy na płytkę a na płytce był tylko jakiś plik, nie było żadnych zdjęć. Włożyłem drugą płytke to samo. Wsadziłem te płytki do komputera stacjonarnego(XP), to samo albo i gorzej. Wyskakuje błąd ,że dysk jest uszkodzony lub ,że pliki posiadają zły format. Coś takiego, teraz moje pytanie. Jak zgrać te zdjęcia aby wszystko działało?

Za pomocą jakiego programu zgrywasz te zdjęcia ?

kopiuj > wklej jak wyżej napisałem :stuck_out_tongue:

@no fajnie teraz wkladam nowa plytke dvd+r, tdk chyba dobra + nowa. chce na nią wejść to pisze “niepoprawna funcka”… :confused:

ta płyta dvd na ,którą próbuje teraz nagrać jest z Angli… :X to chyba może mieć jakiś wpływ bo czytałem o jakichś zabezpieczeniach :stuck_out_tongue:

Nie pytam jak to robisz tylko za pomocą jakiego programu?

KOPIUJ > WKLEJ poprostu lol, żaden program :smiley:

A później powinieneś je zapisać - po lewo w oknie masz ten komunikat (piszę z pamięci, dawno już nie używałem takiego sposobu nagrywanie płytek CD/DVD)

http://www.tylkoprogramy.pl/art,07,nagr … wsa,xp.php

ftp://ftp.helion.pl/online/cznacd/cznacd-4.pdf

Tzn zrobiłeś z płytki tak jakby pendrive, że możesz normalnie kopiowac i usuwać?

że tak powiem nie wiem o co chodzi, poprostu zgrałem zdjęcia metoda kopiuj wklej ale potem już nie działały (cały czas nie działają te płytki) tzn. na viscie po wejsciu nie wyswietlaja sie zdjecia a na xp pisze ze uszkodzony dysk albo zły format…

poprostu chodzi mi o to jak to zgrać żeby działało bo ja robiłem zwykłe kopiuj wklej jak na pendrive… :X

Ale płytę trzeba jeszcze wypalić,pobierz jakiś prosty program do nagrywania i zrób to w tym programie.Zapewniam że będzie wszystko wtedy działać.

Czytałeś to co podałem wcześniej pod tymi linkami? Wygląda na to, że Ty tylko tak jakby “zaznaczasz” pliki, które maja być nagrane i nie zakańczasz procesu nagrywania nie zapisując ich w rzeczywistości na płytę.

“Wrzuć” lub “wklej” jakieś pliki na płytę i następnie kliknij na napis “Zapisz te pliki na dysku CD” widoczny na tym obrazku:

http://www.tylkoprogramy.pl/graf_art/nagrywanie_xp2.gif

Nagrywanie płyt za pomocą systemu Windows różni się od zwykłego kopiowania na np. pendrive - musisz wykonać trochę więcej czynności i zwykłe “kopiuj - wklej” lub “przeciąganie” plików z okienka do okienka to za mało.

Witam serdecznie! !!

Kolego sympatyczny napewno w ten sposób nic nie osiągniesz.W taki sposób jak opisałes możesz nagrywac na płytki ale tylko RW czyli wielokrotnego uzywania, pod warunkiem jednak że wpierw taka płytko zostanie sformatowana w programie np. Nero CD. Dopiero po sformatowaniu system będzie traktował taką płytke jak zwykły dysk lub dyskietkę albo pamięć Flash. Mozna nagrywać metoda kopiuj - wklej, Norton Commander i.t.p. Potem można kasowac i znowu nagrywac inne pliki i tak do zajechania płyty. To jest moja rada bo ja tak robiłem i nie miałem problemu. Inaczej to tylko programem do nagrywania (każdym).

Ponzio , komu odpisujesz? Bo jeśli mnie, to dziwne, wiele razy w ten sposób nagrywałem płytki CD-R (nie CD-RW) i jakoś mi to wychodziło bez problemu - nie miałem w pracy żadnego programu do nagrywania to nagrywałem za pomocą systemowej możliwości nagrywania.

Jak się domyślam to masz na myśli zapis pakietowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Mount_Rain … kietowy%29 a w tym wątku nie bierzemy go wcale pod uwagę -tak nagrana płyta nie będzie widoczna np. w stacjonarnym odtwarzaczu CD/DVD.

Wszystko co jest potrzebne twórcy tego wątku do nagrania płyty CD-R/CD-RW jest opisane pod linkami, które podałem we wcześniejszym moim poście w tym wątku i nagra w ten sposób na płycie CD-R i CD-RW (gdyby tylko chciał się z nimi zapoznać… - Tobie też polecam zapoznanie się z tymi linkami)

Koniec i kropka :wink:

Jeszcze jedno pytanie, czy z nagrywaniem płyt z zagranicy mogą być jakieś problemy? MIałem takie problemy z odtwarzaniem muzyki zgranej na komputer ,że pisało ,żę dostęp w tej części świata jest ograniczony. I wtedy jakoś doszedłem ,że świat jest podzielony na regiony i płyty maja jakieś zabezpieczenia. A więc czy może występować podobny problem z płytami z Anglii i innych części świata?

Po włożeniu płytki cd-rw z Anglii pisze mi “niepoprawna funkcja” (XP). Używam jej ponieważ przez złe nagrywanie utraciłem tamte płytki cd-r :slight_smile:

Tu masz wyjaśnione co to są te regiony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD

Co do tej płytki - co to za płyta - CD, DVD? Jakie rozszerzenia i nazwy mają pliki na niej nagrane?

Spróbuj skopiować z niej pliki na dysk twardy.

Płytka jest nowa, pusta dvd+rw firmy tdk. No kupiona była w Anglii :stuck_out_tongue:

czyste płyty nie mają żadnych regionów

a to że pojawia się “niepoprawna funkcja” to normalne po włożeniu czystej płyty (cd-rw, cd-r, itd.)

Otwórz “Mój komputer” następnie właściwości napędu CD/DVD i załącz nagrywanie na tym napędzie tak jak na tym obrazku:

http://odsiebie.com/pokaz/4354295—82a6.html - możliwe, że masz to wyłączone.

CEDAR Dzięki za odniesienie sie do mojej odpowiedzi bo ostatecznie po to jest FORUM aby wymieniać swoje doświadczenia i wciąż się uczyć. Co do stacjonarnych odtwarzaczy to większość czyta pliki zdjęć i z płyt RW oczywiście w formacie .jpg nawet luźno wsypanych na płytę. Jeżeli chodziło o pokaz filmowy zdjęć to co innego. Ale tak chodziło mi własnie o zapis pakietowy więc dobrze zrozumiałeś. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam. :slight_smile: