Po zmianach w BIOSie BIOS się nie odpala

Wczoraj chciałem sformatować swój komputer. Zawsze robiłem to u kolegów i wszystko szło jak należy. U siebie napotkałem problem.
Po sformatowaniu całego dysku podzieliłem go na partycje, wybrałem gdzie chce system i… wyświetlił się błąd, że nie można utworzyć ani zlokalizować partycji systemowej.

Przeglądałem fora i większości zadziałało utworzenie partycji systemowej przez konsole (Shift+10). U mnie mimo utworzenia takowej partycji i wskazania jej jako miejsce do instalacji systemu, nadal wyskakiwał ten sam błąd.
Po próbowaniu coraz to dziwniejszych podpowiedzi z na różnych forach w pewnym momencie przestawiłem w BIOSie preferowaną pamięć ROM na “EFI coś tam”. Po tej zmianie mój komputer nie robi nic po odpaleniu, poza wyświetleniem stopki (_) w lewym górnym rogu. Nie działa żaden klawisz. Po pewnym czasie ekran wyłącza się z powodu braku sygnału, dla oszczędzania energii.
Próbowałem zrestartować bios poprzez wyciągnięcie baterii na minute, co nie przyniosło żadnego efektu.  Dla pewności powtórzyłem czynność z wyciągnięciem baterii na godzinę. Nadal nic.

Proszę o pomoc.

EDIT

Ok, Udało mi się samemu coś zdziałać. Wyciągnąłem 1 kostkę RAMu. Przy odpaleniu komputera wyświetlił się komunikat. Coś jak:
“RAM SETUP CHANGED F1 TO ENTER BIOS F2 TO RUN ON BASIC SETUP”
Wszedłem w BIOS, przestawiłem z powrotem ROM na LEGACY.
Po podpięciu kostki RAMu z powrotem wszystko działa jak należy.
Nadal zastanawia mnie dlaczego reset baterii nie działał, ale już się uporałem

Temat do zamknięcia

Bo masz zresetować ustawienia bios a nie ‘baterię’.

Bateria podtrzymuje działanie zegara bios i kilka ustawień. W nie których płytach głównych wyjęcie baterii nawet na klika dni nic nie da bo są ustawienia których zapis jest na zasadzie jak w pendrive i nie potrzebują podtrzymania. Np zabezpieczenia przed resetem hasła w przypadku kradzieży czy łapek młodszego rodzeństwa.

Od resetowania bios jest odpowiednia zworka (czasem 2 piny do zwarcia na płycie głównej - większość laptopów).