Po zmianie karty graficznej Audigy2 strzela

Witam. Chciałbym się Was poradzić co zrobić z fantem strzelającego dźwięku z karty Audigy2 ZS po zmianie karty graficznej. Nie mam pojęcia szczerze mówiąc o co tu chodzi…

Pierw specyfikacja mojego PC:

Teraz tak - opiszę jak to mniej-więcej jest.

Mam PC podany wyżej, tyle że karta graficzna to była BFG nVidia GeForce 7900GS OC 256MB, a zasilacz Amacrox Warrior AX400PNF (350W). Wtedy już posiadałem kartę dźwiękową z tematu, czyli Creative Audigy2 ZS i wszystko było ok. Sterowniki PAX’a i wszystko działało, brzmiało i grało pięknie. Ale nadszedł upalny dzień, i ta nieszczęsna grafika mi się spaliła (tzn uszkodzenie pamięci - artefakty w biosie itp) tak więc nazbierałem trochę pieniędzy i zakupiłem Gigabyte nVidia GeForce GTX460 768MB/192Bit a także do tego OCZ Fatal1ty 550W, żeby wszystko działało. Usunąłem stare sterowniki cleanerami różnymi i z rejestru itp, podłączyłem nowe części (grafikę i PSU) i grafikę zainstalowałem nowymi sterownikami. Razem z nią zainstalowały się urządzenia NVIDIA HD audio czy coś w tym stylu - no tak. Przecież to do HDMI. No ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jak teraz oglądam jakieś filmy na youtube, słucham muzyki z winampa czy aimpa, czy gram w obojętnie jakie gry… to dźwięk STRZELA!. Strzela z głośników! Ale nie cały czas. Kiedy? Tylko wtedy gdy robię coś co chociaż minimalnie obciąży procesor - teraz np. słucham muzyki z aimpa to nic nie strzela, ale jakbym zaczął przewijać stronę w firefoxie to zacznie strzelać “do rytmu”. Tak samo z filmami na yt - gdy leci w jakości 320p i nic nie ruszam to prawie nie strzela, ale jak przejdę na drugą zakładkę i zacznę surfować po internecie to zacznie strzelać. Albo po prostu będzie strzelać kiedy dam wyższą jakość filmu (np 720p). Wtedy to strzela cały czas :confused: No a gry to każde strzelają cały czas podczas użytkowania. :frowning: Nie wiem co z tym fantem zrobić. Zmieniałem sterowniki grafiki, dźwięku, kodeki wielokrotnie, ale zupełnie nic to nie dało. Nie wiem czego to może być winą, ale spójrzmy… GF 7900 nie miał dekodowania filmów HD ani przyspieszenia wideo we flashu etc. Wtedy wszystko grało dobrze, ale odkąd mam grafikę z tym niby dekodowaniem itp to teraz strzela. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego, ale przecież strzela gdy po prostu procesor jest w stanie obciążenia.

Jeszcze nie próbowałem formatować systemu, może to by coś dało… Ale z drugiej strony to wygląda jak jakiś konflikt sterowników/urządzeń albo coś w tym stylu.

Poodpinaj kable głośników i podepnij ponownie.

dziwny przypadek jak dla mnie, ja bym radził zmienić slot karty dźwiękowej jak to jest możliwe, aha a masz pewność iż tylko grafa się spaliła wtedy tobie ? spróbuj też wyciągnąć tego Creative i włącz kartę dźwiękową, którą masz na płycie głównej zintegrowaną i zobacz czy trzaski też będą? a na końcu jak nic nie pomoże to bym wstawiał system:(

i tak z ciekawości to 2GB ramu starcza Tobie na win7, bo mi 2,2GB zjada na start (z programami typu Skype, GG itp)

Nowe karty graficzne mają wbudowany układ dźwiękowy i często powoduje to konflikt z kartą dźwiękową.

Sprawdź :

  1. odinstaluj sterowniki od karty graficznej, przeczyść komputer np. CCleanerem.

  2. zainstaluj ponownie sterowniki do karty graficznej ale tym razem podczas instalacji

“odchacz” nie instaluj Audio…

Zainstaluj odpowiednie sterowniki do karty dźwiękowej Audigy2.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3156.html

@Spectator - robiłem to kilkukrotnie - bez efektów.

@ste-fan - zmieniałem slot karty dźwiękowej, ale również to nic nie dało. Pewność co do spalenia poprzedniej karty mam 100procentową. W BIOSie były artefakty, system łapał bsoda i nie wstawał gdy grafa chciała wrzucić siebie na działanie z załadowaniem sterowników (działał tylko tryb awaryjny - mniejsze obciążenie grafiki, zerowe wykorzystanie pamięci) i do tego wiele innych czynników potwierdzających uszkodzenie pamięci grafiki. Zaraz sprawdzę działanie zintegrowanej dźwiękówki. :slight_smile: A co do WIN7 to spokojnie. Mam wersję 32bitową, antywirusa w tle + stery ekranu i dźwięku i zużycie ramu mam na poziome 31%. AERO włączone :stuck_out_tongue:

@Xman - Zaraz wszystko posprawdzam.

EDIT:

@Xman - Sterowniki wyrzuciłem od grafiki, przeczyściłem, zainstalowałem nowe bez audio (co prawda microsoftowskie stery się poinstalowały do tego hd audio, ale wyłączyłem te urządzenia w menadżerze urządzeń), ale dźwięk dalej strzela… -.- Zaraz sprawdzę resztę propozycji.