Po zmianie karty graficznej

Witam, mam pewien “problem”. Jeżeli ktoś wie, proszę od podpowiedź. Kupiłem kartę graficzną Nvidia (nie ważna jest nazwa i model), bo wcześniej miałem radeona, którego nie trawię. Po zmianie karty, która została dobrana idealnie do parametrów płyty głównej MSI, są dziwne zdarzenia. Uruchamianie systemu jest tylko na HDMI, choć (rzadko) czasem zdarza się, że widzę na monitorze. Jednak po wymianie karty bywa tak, a zdarzyło się już kilka razy w przeciągu trzech miesięcy, że komputer startował bez obrazu tak na monitorze jak i na TV. Wtedy wystarczyło tylko wyjąć wtyczkę od zasilania komputera (mam dysk SSD) i po raz kolejny komputer uruchamia się bez problemu.
Proszę jeżeli ktoś nie wie, niech nie sugeruje - od przeszło dwudziestu lat zajmuje się komputerami.
Sterowniki są okej.
Producent karty graficznej twierdzi, że nie ma opcji zmiany ustawień na samej karcie.
Ogólnie wszystko działa jak należy. Testowałem komputer pod największymi obciążeniami.
Jeżeli ktoś, kto ma wiedzę na ten temat większą od mojej, proszę niech udzieli mi wskazówki. Bo Dla mnie komputer ma startować z ustawieniami na monitorze. I po raz kolejny proszę nie sugerować mi zmiany sterowników!