Po zmianie liter dysku nie działa kojarzenie plików

Witam. Wczoraj zmieniałem literę partycji na której miałem programy skojarzone z różnymi rozszerzeniami. Po resecie jak wiadomo Windows już nie widział tych skojarzeń i przy próbie ustawienia na nowo za pomocą panelu sterowania czy z prawego klawisza myszy opcja otwórz za pomocą…nie działa. Mogę tylko otworzyć folder i wskazać aplikację, ale nie dodaje do listy i żadnego programu nie mogę ustawić np. z rozszerzeniem .avi za to dało się ponownie wybrać media player, ale inne programy już się na liście nie pokazują. Czy da się to jakoś naprawić, żeby nie trzeba było reinstalować systemu?

Zainstaluj je ponownie lub użyj opcji znajdujących się w tych programach, by “odświeżyć” skojarzenia plików.

Poza tym jeśli instalujesz programy w niedomyślnej lokalizacji (poza C:\Program Files), to możesz zmienić domyślną ścieżkę instalacji programów w rejestrze (Start -> Uruchom… -> regedit):

Wartość: ProgramFilesDir.

Po edycji tej wartości wyloguj i zaloguj się ponownie na swoje konto, by ta zmiana weszła w życie.

Problemu to wprawdzie nie rozwiąże, ale przyspieszy i ułatwi instalację programów.

Wtedy dodatkowo lepiej dodaktowo przenieść zawartość tego folderu do nowej lokazlizacji, ponieważ może się w tym momencie okazać, że niestety niektóre składniki Windowsa nie będą działać, np. Internet Explorer. Od siebie proponowałbym zrobić to: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html. Można powiedzieć, że praktycznie jest to samo co sformatowałbyś partycję i zainstalował Windowsa na nowo, tylko że pozostają wszystkie programy dane itd.

Już sobie poradziłem. Za pomocą jakiegoś dziwnego programiku zablokowałem skojarzenia które w rejestrze były w dalszym ciągu zapisane z poprzednią literą partycji i udało się potem ponownie skojarzyć z tymi programami. Wszystkie te programy mam w wersji portable.