Po zmianie procesora, dźwięk się zacina

Po zmianie procesora, dźwięk się zacina. Wcześniej maiłęm procesor 2 rdzeniowy, teraz zmieniłem na 4 rdzeniowy i dźwięk tak jakby zaczął się zacinać przez moment gra dobrze potem się na ułamki sekund zacina i znów gra dobrze i tak wszystko na zmiane. Pod tym linkiem http://www22.zippyshare.com/v/78457678/file.html jest 30 sekundowy testowy sygnał. Efekt zacinania można bardziej usłyszeć przy nieco większej głośności Prosze o pomoc kto może wiedzieć czym to jest spowodowane.

Płynne odtwarzanie dźwięku nie jest łatwe. Dane do karty dźwiękowej powinny napływać około 100 razy na sekundę. Nie jest to proste, gdyż jednocześnie system musi przeznaczać czas procesora także na wiele innych czynności, w tym obsługę innych urządzeń oraz aplikacje.

Jeśli któraś z tych operacji zajmie zbyt wiele czasu, bufor w karcie dźwiękowej zostanie opróżniony i nastąpi przerwa w odtwarzaniu dźwięku. Ze zjawiskiem tym

spotkał się każdy użytkownik komputera, szczególnie w takich przypadkach jak słaba konfiguracja sprzętowa, duże obciążenie systemu czy też wadliwy sterownik karty dźwiękowej.

Proponuję więc odinstalować sterownik dźwięku który teraz masz zainstalowany na komputerze , przeczyścić rejestr systemowy CCleaner -em ,następnie pobrać ze strony producenta płyty głównej sterownik AUDIO i zainstalować…

Takie proste metody to ja znam odinstlowanie/ponowne zainstalowanie /czyszczenie rejestru. Ja zawsze tak robie ale gdy to nie pomaga proszę o kogoś o pomoc. Wcześniej nie było problemów z procesorem 2 rdzeniowym AMD Athlon po zmianie na AMD Phenom II pogorszył się dźwięk, który przyrywa i przeszkadza w odsłuchu. Może to wina magistrali PCI , ktora chyba powinna wynosic 100 MHz bo coś słyszałem ale może to zły trop. Wszędzie pisze, że urządzenie działa prawidłowo, że nie ma konfliktów więc nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Sterowniki do procesora mam z 2007 roku.

sterowniki należy uaktualnić do karty audio, jeżli jest zintegrowana do do chipsetu płyty głównej.

jak się ma obciążenie procesora?

Dodane 17.03.2010 (Śr) 12:03

Zajrzyj na :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios … s3_20.html

Zaktualizuj BIOS płyty., być może lepiej będzie wykorzystywać moc procesora

Dodane 17.03.2010 (Śr) 12:10

W menedżerze pokazuje 6-8 % obciążenie procesora. Ja mam poprzednią wersję biosu FC która obsługuje mój procesorAM2+ pod podstawkę AM2+. Sterowniki jak najbardziej mam aktualne do karty dźwiękowej, przeinstalowywałem , odinstalowywalem itp.wszystko nowe ze strony creative. A poza tym sterowniki nie mogły się zepsuć po zmianie procesora. Karta dźwiękowa CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi XtremeAudio. Nie mam innych pomysłow.

A zintegrowaną wyłączyłeś w BIOS-ie ?

Już dawno wyłączyłem w BIOSIE zintegrowaną jak zainstalowałem nową.

Dodane 17.03.2010 (Śr) 17:03

Problem rozwiązany już…

czy mógłbyś napisać co było przyczyną i jak rozwiązałeś problem?

bo mam podobne efekty od pewnego czasu (choć nic z hardwaru nie zostało wymieniane…)