Po zmianie procesora temperatura wzrasta podczas grania

Witam!
Wymieniłem mój stary procesor i3 3240 na i7 3770. Na pulpicie temperatura wynosi ok 50 °C zaś po włączeniu gry np. Fortnite temp. Skacze nawet do 85 - 90 °C. Aktualnie posiadam Boxowy cooler intela. Procesor nie został podkręcany. Zamówiłem już Spartana 3 i myślicie że to coś pomoże? Pasta termoprzewodzaca to termal grizzly kryptonite. Pasty nałożylem odpowiednią ilość. Z góry dzięki za pomoc!

Najpierw robisz potem pytasz? Zapewne pomoże zmiana chłodzenia założonego zgodnie ze sztuką.

55 vs 74 wat?
No i max temperatura dla obu jest inna. 90 dla i7 to nadal norma z zapasem (choć gorąco)/
Chłodzenie możesz wymienić, a prowizorycznie możesz obciąć nieco napięcie w bios, tzn. podkręć w dół, będzie kilka % wolniej i chłodniej.

Nie wiem gdzie mierzysz tę temperaturę, na powierzchni procesora (czujnik?) czy programem, który podaje ją z krzemu? Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia.
Tu dane dla obu procesorów:

Core i3-3240 - TDP - 55 W, TCASE - 65.3°C
Core i7-3770 - TPD - 77 W, TCASE - 67.4°C, TJUNCTION - 105°C

TCASE - Temperatura powierzchni to maksymalna temperatura obsługiwana przez zintegrowany radiator procesora (Integrated Heat Spreader, IHS).

TJUNCTION - Temperatura rdzenia to maksymalna temperatura dopuszczalna na płytce półprzewodnikowej procesora.

i7, szczególnie te starszej generacji, to grzałki. Załóż lepsze chłodzenie. Lub olej. Popsuć się nie popsuje. W najgorszym wypadku wskoczy thermal throttling.

Dzięki za próbę pomocy lecz moja płyta to GIGABYTE GA-B75M-D2V na której podejrzewam nie da się przeprowadzić undervoltingu. Nawet nie mogę spokojnie grać wiedząc żę procek nagrzewa się do 90 C

Mierze Temp. MSI AFTERBURNER-em.