Po zmianie procka z e2160 na e8200 komp nie wstaje

kupiłem ostatnio e8200 dziś go wsadziłem do kompa . i klops jak już wszystko złożyłem to wiatraczki zaczynają sie kręcić na sekundę i przestają i tak w kulko . jak wsadziłem s powrotem e 2160 komp normalnie wstał. co jest nie tak? komp jak w podpisie restartowałem nawet bios :frowning:

jak nie obsługuje

http://global.msi.com.tw/index.php?v=0& … 3_no=#menu

a tu co pisze nawet na pudełku pisze ze obsluguje

właśnie sprawdzałem i mam wersje biosu 1,8 wiec powinien działać !!

obsłuhuje -> http://global.msi.com.tw/index.php?func … 3_no=#menu

wsadz procka i po odpaleniu ustaw domyslne ustawienia w biosie Deafault

Zrób reset biosu przez wyciągnięcie bateryjki na kilka minut. Potem pozwól zrobić reset nawet 4 razy (trochę więcej niż tylko podwójny start, ale czasami tak trzeba)

naciskałem guzik zebu zrestartować bios nic nie daje . wiatraki działają tyko 1s na ekranie nic sie nie pojawia bateryjki nie wycagalem jutro to zrobię bo już idę spać :cry:

Tak wygląda podwójny start, u mnie za pierwszym razem zaskoczyło po 3 razach.

czekałem z 4 lub 6 startów nie wiem co jest :?

Wyjmij baterię i przestaw zworkę CLR_CMOS w pozycję 1-2 i daj ją z powrotem na 2-3 wsadź baterię i obadaj co się dzieje.

Tam jest przycisk (z tego co wiem), więc odłącz zasilanie i wyciągnij bateryjkę (nawet na pół godziny) itd. z tym przyciskiem też (na wszelki wypadek).

Btw po podkręcaniu poprzedniego procka pewnie zworki poprzestawiał, także mógłby je dać na default z powrotem jakby z CLR_CMOS nie zadziałało. A co do zworek no to fakt - nie ma ich(SW1).

hmm czasy zworek to chyba relikt, teraz sie kreci kompa Biosem, chyba że sie myle

Moim zdanie default w biosie rozwiąże problem, płyta sam sobie ustawi napięcia i mnożnik, przynajmiej w Gigabyte tak idzie

To się mylisz bo akurat na tym FiR’ze MSI sobie postanowił zrobić overclocking zworkowy.

masz zasilacz pewnie za słaby i dlatego komp nie wstaje

jak za slaby ? e2160 do 3ghz bez problemu podkręciłem na tym zasilaczu .

Proszę nazwać temat konkretnie, zgodnie z zasadami spisanymi w regulaminie forum.

Raczej nie jest za słaby, gdyż pobór mocy przez nowy i stary procek jest taki sam. lukaszczecin , co z tymi zworkami, Masz jest w standardowych ustawieniach. Na płycie Masz jakieś diody, co one pokazują? One mówią co się aktualnie uruchamia. Może to coś pomoże?

OTy - kosmos.JNJN

Przez nowy jest nawet mniejszy - mniejszy wymiar technologiczny przy tej samej prędkości.