Po zmianie systemu z Win 7 na Win 10, przestała działać karta graficzna

Cześć zmieniłem sobie oprogramowanie na windows 10 po wgraniu czystego systemu zabrałem się za wgrywanie sterowników karty graficznej ale spoglądam na menadżer urządzeń i przy karcie Asus Radeon RX 560 pojawił się żółty trójkącik gdy wszedłem w właściwości pojawił mi się komunikat że “system Windows zatrzymał to urzadzenie z powodu zaraportowanych błędów urządzenia (Kod 43)” na nowo usunąłem sterowniki do karty i jeszcze raz zainstalowalem, zainstalowałem nawet te z oficjalnej strony dedykowane do windows 10 64bit ale w nich pojawiał się błąd że nie ma sterowników albo po prostu są źle zainstalowane co może być nie tak ktoś coś wie ?

Odinstalujesz sterownik, wywalasz z kompa katalog AMD z dysku C, instalujesz nowy sterownik dla Win10;
https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560

A jaką Winzgrozę zainstalowałeś 32 czy 64bity . Do 32 są gorsze sterowniki albo wcale (mówię z własnego doświadczenia) :blush:

OK widzę 64bity. Może być coś z hardwarem. U mnie mam walnięty jeden port USB ( lekko :blush:), a sterowniki zainstalowały się poprawnie.

Już tak robiłem kilka razy

Jak to hardware ?

Sprawdź jeszcze czy nie ma aktualizacji biosu.

Jak to się sprawdza ?

Witaj @norbert535

Napisz przy okazji jaką masz płytę główną i procesor.
Oraz czy instalowałeś wszystkie aktualizacje Windows Update

Biostar a960D+V2 płyta
AMD FX™-610 six-core processor
Sprawdzałem aktualizacje i instalowałem i nic nie dało

Po zainstalowaniu “czystego” systemu należało nie brać się za sterowniki lecz najpierw dokonać aktualizacji systemu (o ile jest czynny internet).
Taka kolejność (szczególnie dla Win10) powoduje, że system do kart serii RX500 sam zainstaluje prawidłowe sterowniki. Dopiero po tej operacji warto zajrzeć do Menadżera Urządzeń i przemyśleć konieczność doinstalowania ewentualnie brakujących sterowników.

2 polubienia

Zgadzam się z tym. Windows 10 jest specyficzny i lepiej dać mu zainstalować wszystkie aktualizacje (w tym sterowników) i potem aktualizować o nowsze wersje lub braki.

1 polubienie

Przeinstalowałem system na nowo i pierwsze zaktualizowałem system i sprawdziłem wszelkie aktualizacje po ty zainstalowałem sterowniki karty graficznej i jest to samo dalej jest napisane że system Windows zatrzymał urządzenie z powodu zaraportowanych błędów urządzenia (kod 43)

Pobierałeś sterowniki do płyty głównej ze strony producenta? Chipset i takie tam?

Tak pobrałem