Po zmianie zasilacza mam lagi w CS:GO

(Thedarkq2) #1

Witam, wczoraj przyszedł do mnie nowy zasilacz firmy Corsair 450 i od wczoraj mam problemy gdyż pojawiły się ścinki w grze Counter Strike: Global Offensive , w momencie gdy zaczynam strzelać czy lecą jakieś flesh'e czy smoke'i to zaczyna mi tak ścinać do 0 fpsów na parę sekund i tak w kółko, dodam że 2 dni temu jeszcze chodziło mi wszystko elegancko. Próbowałem już opróżnić dysk z zbędnych śmieci, przeinstalować sterowniki do karty graficznej i w tym momencie próbuje przeinstalować grę. O co tu chodzi?

(Odyniec_Stary) #2

Podaj konfigurację sprzętową. 

(Fizyda) #3

Czemu wymieniałeś zasilacz, czy nowy ma na pewno odpowiednią moc?

(Thedarkq2) #4

Wcześniejszy zasilacz to ■■■■ Tracer 4life/400, obecny: http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-corsair-vs-450w-cp-9020096-eu-i5976030037.html

Procek: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz x4

Ram: 4 GB (Używam 3,3 GB ze względu na 32 bitowy system)

System: Windows 7 Professional 32 bitowy 

Grafika: Geforce 9400 Gt (Mam dwie grafiki 9400 gt i 9600 gt i na oby dwóch występują te ścinki podczas efektów)

Dysk: 240 GB

Płyta główna: Gigabyte ga-g33m-s2

Przeinstalowanie gry nic nie dało.

Dodam jeszcze tyle że obecnie jestem na starym zasilaczu i ścinki nadal występują a dwa dni temu wszystko śmigało, w czym tutaj tkwi problem? A zasilacz wymieniłem ze względu na to że stary ma już swoje lata i tak mi doradzano na tym forum.

(Marcin1025) #5

Po pierwsze to zmień spowrotem zasilacz na ten Corsair,no chyba ,że chcesz by tracer spalił Ci cały komputer.

Po drugie sprawdziłbym temperaturę procesora i karty graficznej w stresie.Jak dawno nie była wymieniana pasta na procesorze to nie zaszkodziłoby ją wymienić.

Nie zaszkodzi także sprawdzić stan dysku oraz przeskanować system jakimś programem antywirusowym,.

(Thedarkq2) #6

Temperatury podczas 5 minutowego grania bo na więcej mi nie starczyło nerwów.

Co do przeskanowania to raczej to nie ma sensu, coś koło tygodnia temu robiłem format. A co do stanu dysku to nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Pasty na procesorze nie wymieniałem parę lat.

(askow) #7

Dobra temperatura dla twojego procesora to max 60 C. Tu bym szukał powodu. Zmień pastę. W budzie, też chyba ciepło, bo karta dosyć gorąca.  

(Thedarkq2) #8

Ale czy temperatura ma wpływ na te ścinki? W sumie to wczoraj gdy zmieniałem ten zasilacz to grzebałem przy tym procku w sensie jego chłodzenie przeszkadzało mi przy wyjęciu zasilania procka obok więc musiałem ściągnąć to chłodzenie i faktycznie pasty tam tak na prawdę nie ma w ogóle w sensie są jedynie ślady a żeby zdjąć chłodzenie musiałem wyjąć całą płytę z obudowy ponieważ z tyłu płyty mam takie zaczepy od chłodzenia procka, a co do ciepła grafiki to nic z tym nie zrobię.

(Longhorn2009) #9

Po demontażu chłodzenia koniecznie powinieneś zmienić pastę, szczególnie że dawno tego nie robiłeś. A podwyższone temp. mogą powodować throttling i spowolnienia w grach.

(Thedarkq2) #10

Tak więc zrobię, domyślam się że w sklepie komputerowym bez problemu dostane taką pastę? Jutro się za nią rozejrzę, i mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie jak mam rozłożyć tę pastę? Czy nie ma to różnicy? I czy ślady starej mogę usunąć zwykłym spirytusem?

(Longhorn2009) #11

Możesz usunąć starą pastę spirytusem. Pasty nie kupuj najtańszej silikonowej tylko np. zalmana STG-2. Sposób nakładania dowolny, istotne aby nałożyć równomierną, dość cienką warstwę.

(Thedarkq2) #12

Kupiłem jedyną która była firmy Revoltec

(Longhorn2009) #13

Więc teraz zaaplikuj i zaobserwuj czy temperatury wrócą do normy 

(Thedarkq2) #14

Oto wyniki:

Dzisiaj jeszcze przed nałożeniem robiłem test przy stresie i tych ścinek nie było, zdarzały się ale to bardzo rzadko jakieś dwie na 40 minut gry, po nałożeniu też mniej więcej zdarzają się dwie na 40 minut.

(askow) #15

Niestety nie wiadomo, czy dobrze nałożyłeś pastę np. kartą bankomatową. Pozostaje wymiana chłodzenia, swoją drogą nie piszesz jakie masz. Wynik testu jest zastanawiający - gorzej po zmianie pasty?