Po zmianie zasilacza mam lagi w CS:GO

Witam, wczoraj przyszedł do mnie nowy zasilacz firmy Corsair 450 i od wczoraj mam problemy gdyż pojawiły się ścinki w grze Counter Strike: Global Offensive , w momencie gdy zaczynam strzelać czy lecą jakieś flesh’e czy smoke’i to zaczyna mi tak ścinać do 0 fpsów na parę sekund i tak w kółko, dodam że 2 dni temu jeszcze chodziło mi wszystko elegancko. Próbowałem już opróżnić dysk z zbędnych śmieci, przeinstalować sterowniki do karty graficznej i w tym momencie próbuje przeinstalować grę. O co tu chodzi?

Podaj konfigurację sprzętową. 

Czemu wymieniałeś zasilacz, czy nowy ma na pewno odpowiednią moc?

Wcześniejszy zasilacz to ■■■■ Tracer 4life/400, obecny: http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-corsair-vs-450w-cp-9020096-eu-i5976030037.html

 

Procek: Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz x4

Ram: 4 GB (Używam 3,3 GB ze względu na 32 bitowy system)

System: Windows 7 Professional 32 bitowy 

Grafika: Geforce 9400 Gt (Mam dwie grafiki 9400 gt i 9600 gt i na oby dwóch występują te ścinki podczas efektów)

Dysk: 240 GB

Płyta główna: Gigabyte ga-g33m-s2

 

 

Przeinstalowanie gry nic nie dało.

 

Dodam jeszcze tyle że obecnie jestem na starym zasilaczu i ścinki nadal występują a dwa dni temu wszystko śmigało, w czym tutaj tkwi problem? A zasilacz wymieniłem ze względu na to że stary ma już swoje lata i tak mi doradzano na tym forum.

Po pierwsze to zmień spowrotem zasilacz na ten Corsair,no chyba ,że chcesz by tracer spalił Ci cały komputer.

Po drugie sprawdziłbym temperaturę procesora i karty graficznej w stresie.Jak dawno nie była wymieniana pasta na procesorze to nie zaszkodziłoby ją wymienić.

Nie zaszkodzi także sprawdzić stan dysku oraz przeskanować system jakimś programem antywirusowym,.

Temperatury podczas 5 minutowego grania bo na więcej mi nie starczyło nerwów.

Co do przeskanowania to raczej to nie ma sensu, coś koło tygodnia temu robiłem format. A co do stanu dysku to nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

 

Pasty na procesorze nie wymieniałem parę lat.

Dobra temperatura dla twojego procesora to max 60 C. Tu bym szukał powodu. Zmień pastę. W budzie, też chyba ciepło, bo karta dosyć gorąca.  

Ale czy temperatura ma wpływ na te ścinki? W sumie to wczoraj gdy zmieniałem ten zasilacz to grzebałem przy tym procku w sensie jego chłodzenie przeszkadzało mi przy wyjęciu zasilania procka obok więc musiałem ściągnąć to chłodzenie i faktycznie pasty tam tak na prawdę nie ma w ogóle w sensie są jedynie ślady a żeby zdjąć chłodzenie musiałem wyjąć całą płytę z obudowy ponieważ z tyłu płyty mam takie zaczepy od chłodzenia procka, a co do ciepła grafiki to nic z tym nie zrobię.

Po demontażu chłodzenia koniecznie powinieneś zmienić pastę, szczególnie że dawno tego nie robiłeś. A podwyższone temp. mogą powodować throttling i spowolnienia w grach.

Tak więc zrobię, domyślam się że w sklepie komputerowym bez problemu dostane taką pastę? Jutro się za nią rozejrzę, i mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie jak mam rozłożyć tę pastę? Czy nie ma to różnicy? I czy ślady starej mogę usunąć zwykłym spirytusem?

Możesz usunąć starą pastę spirytusem. Pasty nie kupuj najtańszej silikonowej tylko np. zalmana STG-2. Sposób nakładania dowolny, istotne aby nałożyć równomierną, dość cienką warstwę.

Kupiłem jedyną która była firmy Revoltec

Więc teraz zaaplikuj i zaobserwuj czy temperatury wrócą do normy 

Oto wyniki:

 

Dzisiaj jeszcze przed nałożeniem robiłem test przy stresie i tych ścinek nie było, zdarzały się ale to bardzo rzadko jakieś dwie na 40 minut gry, po nałożeniu też mniej więcej zdarzają się dwie na 40 minut.

Niestety nie wiadomo, czy dobrze nałożyłeś pastę np. kartą bankomatową. Pozostaje wymiana chłodzenia, swoją drogą nie piszesz jakie masz. Wynik testu jest zastanawiający - gorzej po zmianie pasty?