Po zresetowaniu biosu system się bardzo wolno włącza

Podkręciłem fsb na płycie asusa p4pe-x i było wszystko przez kilka dni ok aż się system zaczął nie włączać zresetowałem bios system włącza się ale teraz się strasznie wolno włącza aż do ekranu wyboru profili

Proszę o Pomoc !!

Mój sprzęt:

płyta główna - asus p4pe-x

procesor - intel celeron 2,4 northwood

napięcia i temp:

mb temperature: 21c

cpu temp: ok. 40 c

Vcore 1,60

+3,3V 3,37V

+5V 5,13V

+12V 11,64V

Odgłos to takie hehe śśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśś takie siiiiiiiiiii :smiley:

Wyjmij baterię na płycie głównej na jakieś 30 min lub przestaw zworkę CLR_CMOS (poczytaj w instrukcji). Możesz jeszcze przestawić FSB i wszystko co zmieniłeś na domyślne (czyli takie jakie było przed OC).

Tak w ogóle zwiększyłeś napięcia na CPU i DDR?? Jak zwiększyłeś i dalej się nie włącza to zmniejsz taktowanie RAM.

Nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami forum.

Jak zresetować BIOS.

Nic to nie dało ale dziwią mnie te odgłosy z komputera wcześniej ich nie było.

Wejdź w BIOS zakładka PC health status i wpisz tutaj napięcia i temperatury.

Zwiększyłeś napięcia na CPU i DDR?? Jak zwiększyłeś i dalej się nie włącza to zmniejsz taktowanie RAM.

Napisz jeszcze jaką masz płyte główną, proc, zasilacz?? Napisz dokładniej jakie to głosy??

Chce tylko żeby się włączył już nie chce overclockingu.

Ale nie zmieniałem napięcia.

Lepiej to napisz bo sobie jeszcze kompa spalisz!!

Co do OC to zwiększ napięcia CPU i DDR o jedną, dwie pozycje w góre.

System STRASZNIIE wolno ale się włączył co mam z tym zrobić juuuhuuu :smiley:

Poza tym zdejmij obudowę i zlokalizuj z kąd konkretniej pochodzą te dźwięki(?).

kamzzz , Czy ty umiesz czytać?? 3 raz już pisze Napisz jeszcze jaką masz płyte główną, proc, zasilacz?? Tak trudno to napisać??

napisałem w pierwszym poście czy tak małe są te :smiley: litery

Aha sorry niezauwarzyłem. Napisz jeszcze jaki mas zasilacz, bo te napięcia mi się nie podobają. Chyba zasiłka poleci do wymiany.

Zmień lepiej szybko tytuł wątku(w pierwszym poście można zmienić) bo moderatorzy wywalą go do kosza.

Zresetowanie BIOSu nic nie dało?Na pewno go zresetowałeś/albo load optimized/deflaut options(?).

PRZECZYTAJCIE TO komputer się już włącza po zresetowaniu biosu ale STRASZNIE wolno chodzi

A co Ci się nie podoba w tych napięciach ?? Przecież mieszczą się w 5% tolerancji !!

kamzzz , być może padła Ci pamięć, masz ją w dualu ? wyjmij jedną i sprawdź je pojedynczo.

mam jedną może zrobić jakiś test ramu??

A może oświecisz nas co było nie tak?

dalej wszystko to samo prosze o pomoc mysłałem że wszystko ok a myliłem się

dalej system włącza się strasznie wolno aż do ekranu wyboru profilu

Zobacz tutaj.