Pobieranie adresu sieciowego w nieskończoność

Żona ma problem: uruchamia komputer i wyświetla jej się komunikat, że

połączono z siecią, jakość sygnału jest znakomita i trwa pobieranie adresu

sieciowego. To pobieranie adresu trwa bez końca. Pomaga drugi,

trzeci, czwarty, piąty, itd. restart komputera. Jest to wyjątkowo wkurzające i zajmuje masę czasu.

Ma ktoś jakiś pomysł na ten temat?

Konfiguracja: router TP-LINK TL-WR340G, karta sieciowa EDIMAX

EW-7128G, system Windows XP prof.

Witam.

Wejdź w:

Start > Panel Sterowania > Połączenie Sieciowe > Klinik PPM na Połączenie Sieci bezprzewodowej i właściwości > Wybierz zakładkę Sieci Bezprzewodowe > Poniżej Dodaj Sieć Preferowaną i ręcznie wprowadź nazwę sieci, typ zabezpieczenia, i wprowadź hasło > ok.

To powinno pomóc, również miałem taki problem i to zadziałało.

Pozdrawiam.

W miejscu, o którym piszesz już jest ustawiona preferowana sieć. Zrobiło się to “samo” podczas instalacji sterowników i/lub oprogramowania do karty sieciowej. Wszystkie parametry są tam poprawne i dokładnie takie, jak powinny. Oczywiście mogę tą sieć “zniknąć” i wpisać to wszystko jeszcze raz ręcznie, ale to chyba bez sensu.

Ja właśnie tak zrobiłem i pomogło, więc jeżeli mógłbyś spróbować to radziłbym to zrobić.

Problemem również u mnie kiedyś był działający firewall, który uniemożliwiał połączenie się przez router do Internetu. Jeżeli taki posiadasz spróbuj go wyłączyć na jakiś czas.

U mnie nie pomogło. :frowning:

Natomiast wydaje mi się, że odkryłem pewną prawidłowość - otóż dzieje się tak (nieskończone pobieranie adresu sieciowego), jeśli komputer był przez kilka-kilkanaście godzin wyłączony. Na przykład po nocy. Kiedy uruchamia się go raz za razem, albo restartuje, problem prawie się nie pojawia.

Nie bardzo wiem, co dalej… :frowning: