Pobieranie adresu sieciowego

Cały czas nie mogę połączyć się z siecią ,pobieranie adresu sieciowego na moim stacjonarnym komputerze.Ostatnia rzecz, którą robiłem to podłączyłem nowego laptopa z Windows 7 do tej sieci , na tym co nie działa jest zainstalowany XP w tej sieci jest jeszcze jeden laptop oba laptopy nie maja takiego problemu.Wcześniej takiego problemu nigdy nie miałem, dopiero jak podłączyłem do sieci tego nowego lapka.Jeśli są potrzebne jakieś informacje to podajcie jakie?

Witaj.

Nic nie podałeś. Jakie ustawienia routera i poszczególnych kart sieciowych w komputerach? Najlepiej przydziel adresy ip na sztywno, bo obstawiam konflikt adresu ip na podanym przez Ciebie komputerze.

To nie jest router tylko modem freebox francuski, komputery łączą się bezprzewodowo przez wi fi. Wczoraj przydzieliłem adresy na sztywno i niby było połączono, ale net się rozłączał i połączał, możliwe ze źle to wpisałem.Bo nie wiem adres ip ma być freeboxa i ten dns to wystarczy jeden ?

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw wszystkie posty.JNJN

i co ?

Dodane 16.10.2011 (N) 13:14

co jeszcze jest potrzebne ? jakie informacje ? odpowie ktoś na mój problem…

Dodane 16.10.2011 (N) 15:00

czy ktoś na forum coś napisze cały dzień kombinuje i nie wiem co mam zrobić ? to ważne…

Wpisz sobie DNS-y swojego francuskiego dostawcy internetu. Spróbuj podpiąć komputer po kablu. I najważniejsze, sprawdź ustawienia routera przez przeglądarkę.

Tu masz instrukcję swojego sprzętu:

http://support.digidave.co.uk/index.php … ils&_i=172

po kablu działa, ale jak chce się połączyć wi fi to cały czas jest pobieranie adresu sieciowego i jest problem jak wpisze sam to tez nie działa , jak mówiłem, wcześniej działało, jak by coś zaczęło blokować po podłączeniu tego nowego laptopa, pobranie tych adresów tylko nie wiem co a moje urządzenie to jest takie http://www.free.fr/adsl/

Jeśli po kablu działa, a bez nie (lecz bez działa na innych) to masz 3 opcje:

-nie działa sieciówka wifi(sprawdź w managerze urządzeń)

-masz włączone filtrowanie mac(sprawdź ustawienia filtrowania mac (nie powiem ci jak to jest po francuzku bo po prostu nie wiem)

-brakło ci ip do dhcp(sprawdź ustawienia dhcp, ilość ip na dhcp)

Ew może istnieje konflikt mac, sprawdź czy się nie powtarzają te same mac na różnych komputerach.

Problem z glowy, dzieki za pomoc ale okazalo sie ze wi fi wybieralo automatycznie encrypt:AES a ma byc wybrane Encrypt:Enabled wina wifi wystarczolo zmienic ta wartosc