Pobieranie adresu sieciowego


(Mcdon1) #1

Witam

Posiadam router sagemcom f@st 3764, próbuje sie połączyć z nim na laptopie za pomocą adaptera wifi sagem xg-762n i cały czas pobiera sie adres sieciowy, przez kabel łączy się normalnie. Dwa inne laptopy które łącza sie przez wifi które jest wbudowane łącza sie bez problemu tak samo jak PC który łączy sie przez kabel. Na laptopie posiadam windows XP sp2. (Dodam jeszcze ,że jest to neostrada vdsl )

P.S Gdy wpisuje na "wyszukaj" /ip config nic się nie wyświetla


(thommy181) #2

Wpisywanie w wyszukaj tej komendy nic nie pomoże. Jeśli już chcesz sprawdzać ustawienia konfiguracji IP wybierz najpierw uruchom i wpisz cmd a następnie komendę ipconfig /all. Jeżeli masz stale pobieranie adresu sieciowego to najprawdopodobniej z jakiejś przyczyny router nie przyjmuje Twojej karty sieciowej do swojej sieci. Czy dochodzi do połączenia z twoją siecią wifi ? Czy po wyborze twojej nazwy sieci i nakazaniu połączenia nie ma żadnych błędów lub czy komputer nie zatrzymuje się na pewnych etapach łączenia np. ustalanie typu sieci, oczekiwanie na połączenie z siecią i itp. Jest jeszcze druga ewentualność jak brak konfiguracji DHCP w routerze. Jeśli z kartą sieciową jest wszystko w porządku szukaj przyczyny po stronie routera i jego ustawień serwera DHCP.


(roobal) #3

Arander , na forum używamy języka polskiego, dotyczy to również pisowni, tj. polskich znaków diaktrycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.), o czym wspomniano w regulaminie, który zaakceptowałeś podczas rejestracji. Proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat trafi do kosza.

-- Dodane 29.03.2012 (Cz) 8:05 --

Sterownik do karty (adaptera) zainstalowany? Sprawdzałeś konfigurację serwera DHCP na routerze? Filtrujesz adresy MAC? Sieć bezprzewodowa zabezpieczona jest hasłem?

Pozdrawiam!


(Dominikg Pretor) #4

Nie pójdzie Ci ponieważ SP2 nie współpracuje z zabezpieczeniami WPA2, zainstaluj SP3 i wtedy Ci śmignie bez problemu.

Pisze, że trwa pobieranie adresu sieciowego, ale tak naprawdę jest odrzucony klucz sieciowy więc nie będzie pobranego adresu IP


(roobal) #5

O ile korzysta z WPA2, bo o tym nie wspomniał.

Pozdrawiam!


(Dominikg Pretor) #6

s@gemcom na domyślnie ustawiony klucz WPA, może być problem przy współpracy z SP2


(Bor1904) #7

Według mnie szybko to można wykluczyć ustawiają odpowiedni adres IP , maske, brame i dns z palca i zobaczyć czy śmignie.

pzdr


(adam9870) #8

Zobacz:

laptop-nagle-nie-widzi-wifi-t483690.html#p3048353

wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html?hilit=U%C5%BCyj