Pobieranie danych ze strony w javascript


(Lord218) #1

Witam.

Mam do was drodzy przyjaciele pytanie, a właściwie to dwa.

  1. Jak za pomocą javascript wyświetlić element z innej strony, np banner z cytatem stąd: http://duchowosc.com.pl/ na własnej witrynie?

  2. Chciałem na swojej stronie umieścić skrypt kalkulatora podsieci: http://www.mindwerks.net/2012/06/subnet-calculator/ - coś w tym stylu, ale nie wiem jak. Podobno można go używać do własnych celów jeśli dobrze zrozumiałem. Jak pobrać ten skrypt?

Przepraszam za może głupie pytania, ale nie bardzo się jeszcze znam na javascript dlatego wolę zapytać fachowców.

Z góry dzięki i pozdrawiam.


(Pablo_Wawa) #2

Generalnie - nie da się. Mówię o dostępie do danych strony w innej domenie, niż pracujesz Twój skrypt. Przeglądarki zabraniają dostępu do takich danych - to się nazywa Same origin policy (http://en.wikipedia.org/wiki/Same_origin_policy).

Tutaj masz kilka “obejść”:

http://blog.kamilbrenk.pl/cross-domain-javascript/

http://blog.kamilbrenk.pl/cross-domain-javascript-cors/

Ale każda z nich korzysta z pośredniczącego serwera.

P.S. Internet Explorer do wersji 8.0 oraz Firefox do wersji 4.01 zezwalał (po pewnych czynnościach w przeglądarce) na taki dostęp do stron www innej domeny.


(Lord218) #3

PS: Nie chodzi mi tyle o pobranie danych ze strony, co o ich wyświetlenie, np mam na jakiejś stronie cytat i chcę go wyświetlić u siebie. Co mam zrobić? Ale dziękuję to też mi się przyda.


(Pablo_Wawa) #4

Ale żeby go wyświetlić, musisz pobrać jego treść, a możesz to zrobić tylko pobierając daną stronę www.

No chyba, że zrobisz u siebie ramkę (IFRAME) i odpowiednio ją skadrujesz tak, by widać było tylko ten oczekiwany przez Ciebie fragment strony (tekst) - ramka IFRAME o odpowiedniej wielkości będzie zawarta np. w DIVie, który ma odpowiednie właściwości: ustawione obcinanie (overflow: hidden), odpowiednie rozmiary (tylko na widoczną treść), właściwość clip i odpowiednio ustawiony margines.


(Lord218) #5

Ok dzięki :slight_smile:


(Pablo_Wawa) #6

A co do kalkulatora podsieci, to myślę, że wystarczy skopiować odpowiedni fragment kodu HTML + JavaScript (jeśli jest używany) + kod CSS i wstawić na swojej stronie (nie czytałem informacji o licencji).