Pobieranie danych

Witam, mam takie problem, na którego nie mogę znaleźć pomocy w necie. Mianowicie chodzi o użycie danych w moim telefonie.

Mój smartphone[ASUS ZenFone 2 Laser] co jakieś 30s pobiera mi 1kB danych, a że jako mam rozliczanie co 100kB to tyle mi zabiera. Wydaje mi się że stało to się za zaktualizowania systemu ANDROID.
Mam taką wersję: 6.0.1.
Przez to pobieranie wyczerpało mi mój cały pakiet danych wykupiony w PLAY, i do tego jeszcze wyczyściło mi konto do 0,01PLN. Gdzieś tam dostałem SMS że pakiet się wkrótce kończy ale wiadomo Święta, Sylwester i nie było czasu na analizę.

Dopiero wczoraj zacząłem to analizować, i powiem tak zrobiłem test i nawet jak jestem na WIFI to mi pobiera ten 1kB z pakietu danych. To już jakieś anomalia.
Czy miał ktoś taki przepadek?

Powiem co chciałbym zrobić, może wystarczy wyłączyć transmisję danych w tej jednej aplikacji co tak robi? Tylko jak ją znaleźć?

Powiem jeszcze ja na moim tel korzystam tylko z WhatsApp, SoundHound, ColorNote [jakieś tam notatki]. Czy można odinstalować całe to badziewie co dodają do telefonu? Może to pomoże?

Liczę na wszelkie sugestie, ważne to jest dla mnie, dzięki.

Szukam na necie rozwiązania ale nic konkretnego nie wyszukałem. Piszą gdzieś o wyłączeniu transmisji danych w tle, ale nie wiem czy jak to zrobię to czy aplikacje w smartphonie będą działać poprawnie.

A co stoi na przeszkodzie żebyś to sprawdził?

Powiem tak, jestem teraz w takim stresie, czekam na ważne wiadomości na WhatsApp, jest to dla mnie bardzo ważne, nie mogę sobie pozwolić aby jakoś nie doszły do mnie rozmowy.

Zobacz czy masz włączone :

  1. synchronizację z kontami - google, asus itp
  2. czy masz włączoną auto-aktualizację programów w sklepie google play

W polu Aktualizuj aplikacje automatycznie mam wybrane"
Aktualizuj tylko przez WI-Fi.

A co to jest ta synchronizacja, nie używam żadnych kont google i asus, gdzie to szukać? Jak to szukać?

Ustawienia - Konta.

Jestem w tych kontach. Mam tam dwie pozycje:
GOOGLE
WHATSAPP

No i w tym google jest kilkanaście pozycji:
Arkusze, Dane w google fit, dokumenty, dysk, gmail, google+, kalendarz, kontakty, muzyka google play, prezentaje.
Te pozycje maja w polu Ostatnia Synchronizacja bliskie daty, ostatnie dwa dni, a nawet ostatnie godziny

Wejdź w ustawienia google i odnacz synchronizację. Podobnie zrób z WhatsApp’em.

A jesteś pewny że to ten 1kB co około 30 sekund może pobierać?
Pytanie czy smartfon będzie działać nadal poprawnie? I najważniejsze WhatsApp czy będzie funkcjonował?

Już próbuję, ale pytam prewencyjnie.

Chodzi o to że dodając jakiekolwiek konto, aktualizuje ono swoje dane z serwerem a by tego dokonywać potrzebuje danych. Wyłączając synchronizację, nie będzie bez twojej wiedzy pobierało internetu.

Tylko powiem tak doładowałem sobie konto w telefonie, wykupiłem pakiet danych, znowu, i obserwuję te synchronizacje, nie widzę aby aktualizowały się co 1 minutę [bo tak powinny bo zabiera mi dane z pakietu].

Te synchronizacje u mnie muszę dla każdej ręcznie wyłączać w GOOGLE. Nie można wszystkich na raz, ale jest tak tylko kilka pozycji co się pojawia często.

Co ja jeszcze mogę zrobić?

Andek zawsze będzie coś tam sobie w tle słał i odbierał… taka jego natura.
Wyłącz dane komórkowe, jeśli ich nie używasz. A tam, gdzie możesz używaj wifi. I tyle. Nic więcej nie zrobisz. Nawet gdybyś wrzucił jakiegoś firewalla i całkiem poblokował transmisję, coś (te parę kilobajtów) zawsze przejdzie… np. coś z usług systemowych.