Pobieranie folderu z dysku Google

Panie, panowie, zaraz trafi mnie choroba kobiety lekkich obyczajów.

Jak pobrać cały folder z dysku Google na telefon? Mam dysk, na nim folder, tam dużo podfolderów które też mają podfoldery. I chcę to pobrać jako jedną całość… Jak?

Przez stronę nie zaloguję się ponieważ otwiera się automatycznie aplikacja, a ta pozwala pobierać zawartość danego folderu osobno. A nie mam ochoty bawić się kilka godzin z dokumentami. Chcę pobrać wszystko tak jak jest.

Aplikacja GDrive nie ma takiej możliwości… możesz to jednak zrobić spod androida przy pomocy menedżera plików z obsługą “chmury”. Solid Explorer ma to w standardzie (jest płatny, z darmowym okresem próbnym), Total Commander wymaga dodatkowej wtyczki (w sklepie zwie się “Plugin: Drive for Totalcmd”). W obu przypadkach, po zalogowaniu się spod ich poziomu, dysk Google’a zachowuje się jak zwykły zasób dyskowy.
Jeśli jednak nie chcesz bawić się z menedżerami, możesz odpalić dysk Google w przeglądarce. Wystarczy, że zalogujesz się w niej ze strony google.com, potem wybierzesz dysk z menu w postaci 9-ciu kwadratów (będzie gdzieś w górnym-prawym rogu, niedaleko awatara). Po znalezieniu się na stronie dysku pozostanie przełączenie się na wersję komputerową witryny -mobilną wersję powinieneś poznać po szarościach, komputerowa jest biała- (albo w menu przeglądarki jest taka opcja, albo można to zrobić z poziomu strony, po lewej przy “Mój dysk” są trzy kreski wywołujące menu, w nim zaś jest “Wersja na komputery”). Pozostaje wtedy już tylko wybrać katalog (pacnięcie podświetla) i użyć opcji “Pobierz” z menu w postaci trzech pionowych kropek (po zaznaczeniu pojawia się ono wraz z kilkoma innymi opcjami, w tym kosza, obok którego te kropki widnieją).

Na koniec, należy pamiętać o dwóch rzeczach, w przypadku przeglądarki GChrome możesz tego dokonać jedynie w trybie incognito (nie wiem jak w przypadku innych przeglądarek -osobjście korzystam jeszcze z FFocus-, ale jeśli ma się zainstalowaną śpię GDrive, Chrome do niej przekieruje przy próbie wykonania powyższych czynności w normalnym trybie). Drugą zaś sprawą jest to, że katalog przed pobraniem zostanie spakowany do archiwum ZIP, więc trzeba liczyć się z tym, że może zabraknąć miejsca na urządzeniu docelowym (archiwum + rozpakowanie).

  1. Zainstaluj Total Commander
  2. W Total Commander dodaj wtyczkę Google Play i ją skonfuguruj.
  3. Uruchom Drive (access to Google Drive) w Total Commander i kopiuj.