Pobieranie i instalacja sterowników - można to uprościć?

Cześć!

Według mnie najgorszą częścią instalacji systemu jest instalacja sterowników. Zastanawia mnie czy istnieje możliwość zainstalowania programu, który wszystkie sterowniki sam pobierze i zainstaluję?

Jeśli tak to jaki to program? Jak wygląda jego konfiguracja - sam znajduje jakie mam podzespoły i pod nie szuka sterowników?

I czy zainstaluje on także aplikacje od mojego producenta laptopów np. sterownik odpowiadający za funkcje klawisza FN, albo paska do pogłaśniania i przyciszania głosu w laptopie?

Może Windows Update?

No takie programy są, tylko, że producenci tego typu oprogramowania życzą sobie za to płacić. Dajmy na to taki Driver Agent. Swoją drogą to łatwiej po prostu pościągać wszystkie sterowniki raz, a później co najwyżej szukać updatów.

Pisałem już z milion razy i napisze raz jeszcze - od tego są programy do robienia kopii partycji, by system zainstalować TYLKO RAZ, a potem w razie awarii przywrócić tylko tą kopię. Po co instalować setki razy system, sterowniki, programy, a potem wszystko konfigurować?

Z darmowych to DriverDoctor, z płatnych DriverMagican, Driver Updater, Driver Detective i wiele innych.

A co to za problem po kolei wgrać odpowiednie drivery po instalacji OS-u ? Ale ty pewnie jesteś gostkiem który by chciał włączyć kompa i aby system wszystko sam robił.

PS: od razu przypomniało mi się dwóch kumpli, jeden wgrywał drivery do laptopa nie wiedząc które wgrać a które nie i ładował wszystko po kolei. A drugi kupił laptopa bo myślał że nie trzeba instalować driverów. Takich ludzi powinno się brać na odstrzał.

Tak wiem powiecie że się czepiam ale po kiego komplikować sobie życie ?

Nadal nie rozumiem problemu - mam laptopa, instaluję Windowsa, on ściąga i instaluje wszystkie sterowniki przez Windows Update.

W czym niby jakieś programy miałyby być lepsze?

Problem jest taki że Windows Update słabo działa na pirackich kopiach Windows :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Bo drivery z WU to ostateczność. Są starsze niż te na stronie producenta sprzętu i nie mają możliwości konfiguracji.

Mam legalny system, tylko problem w tym, przez Windows Update nie pobiorę wszystkich sterowników…

Dlatego wolę jakiś inny sposób.

Ale sobie poradziłem - zainstalowałem je tak jak zwykle - czyli ręcznie, ale zrobiłem kopię partycji za pomocą programu: Acronis True Image Home i teraz tylko przywracam partycję.