Pobieranie i instalacja sterowników - można to uprościć?


(Jacob) #1

Cześć!

Według mnie najgorszą częścią instalacji systemu jest instalacja sterowników. Zastanawia mnie czy istnieje możliwość zainstalowania programu, który wszystkie sterowniki sam pobierze i zainstaluję?

Jeśli tak to jaki to program? Jak wygląda jego konfiguracja - sam znajduje jakie mam podzespoły i pod nie szuka sterowników?

I czy zainstaluje on także aplikacje od mojego producenta laptopów np. sterownik odpowiadający za funkcje klawisza FN, albo paska do pogłaśniania i przyciszania głosu w laptopie?


(somekind) #2

Może Windows Update?


(Gardner) #3

No takie programy są, tylko, że producenci tego typu oprogramowania życzą sobie za to płacić. Dajmy na to taki Driver Agent. Swoją drogą to łatwiej po prostu pościągać wszystkie sterowniki raz, a później co najwyżej szukać updatów.


(kamil_w) #4

Pisałem już z milion razy i napisze raz jeszcze - od tego są programy do robienia kopii partycji, by system zainstalować TYLKO RAZ, a potem w razie awarii przywrócić tylko tą kopię. Po co instalować setki razy system, sterowniki, programy, a potem wszystko konfigurować?


(Longhorn2009) #5

Z darmowych to DriverDoctor, z płatnych DriverMagican, Driver Updater, Driver Detective i wiele innych.


(Rmk) #6

A co to za problem po kolei wgrać odpowiednie drivery po instalacji OS-u ? Ale ty pewnie jesteś gostkiem który by chciał włączyć kompa i aby system wszystko sam robił.

PS: od razu przypomniało mi się dwóch kumpli, jeden wgrywał drivery do laptopa nie wiedząc które wgrać a które nie i ładował wszystko po kolei. A drugi kupił laptopa bo myślał że nie trzeba instalować driverów. Takich ludzi powinno się brać na odstrzał.

Tak wiem powiecie że się czepiam ale po kiego komplikować sobie życie ?


(somekind) #7

Nadal nie rozumiem problemu - mam laptopa, instaluję Windowsa, on ściąga i instaluje wszystkie sterowniki przez Windows Update.

W czym niby jakieś programy miałyby być lepsze?


(Ciuci) #8

Problem jest taki że Windows Update słabo działa na pirackich kopiach Windows :stuck_out_tongue: :slight_smile:


(Rmk) #9

Bo drivery z WU to ostateczność. Są starsze niż te na stronie producenta sprzętu i nie mają możliwości konfiguracji.


(Jacob) #10

Mam legalny system, tylko problem w tym, przez Windows Update nie pobiorę wszystkich sterowników...

Dlatego wolę jakiś inny sposób.

Ale sobie poradziłem - zainstalowałem je tak jak zwykle - czyli ręcznie, ale zrobiłem kopię partycji za pomocą programu: Acronis True Image Home i teraz tylko przywracam partycję.