Pobieranie internetu z jednej karty sieciowej, a udostępnianie z innej

Cześć,

Chciałbym zrobić taki hotspot na swoim komputerze, żeby łączył się z internetem poprzez jedną zewnętrzną kartę sieciową usb, a udostępniał ten internet przez inną kartę sieciową też usb, miałby to być rodzaj mostka, czy takie rozwiązanie ma szanse?

Nie znalazłem do tej pory programu, który umożliwiałby opcję wybrania karty sieciowej, przez którą internet będzie udostępniany, ale może macie coś w zanadrzu? connectify

próbowałem zrobić to przez plik batch, ale takie rozwiązanie niestety też nie zadziałało

netsh interface ipv4 show interfaces
netsh interface set interface name=“Wi-Fi” admin=disabled
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=internet1 key=11111111
netsh wlan start hostednetwork
netsh interface set interface name=“Wi-Fi” admin=enabled
@pause

dostaję tylko komunikat zwrotny
The hosted network couldn’t be started.
Grupa lub zasób nie jest w odpowiednim stanie, aby można było wykonać żądaną operację.

Profil sieciowy mam ustawiony jako prywatny, dzięki za odpowiedzi! :slight_smile:

W sensie to?
https://support.microsoft.com/en-us/windows/use-your-pc-as-a-mobile-hotspot-c89b0fad-72d5-41e8-f7ea-406ad9036b85

Właśnie nie do końca, bo funkcja hotspot mobilny umożliwia udostępnienie internetu, ale tylko przez tę samą kartę sieciową, która pobiera internet, a mi chodzi o odbieranie internetu z jednej karty, a udostępnianie go z innej, akurat mam takie dwie takie karty

kwestia tego, że do routera mam około 200m, dla lepszej łączności antena jest cały czas na zewnątrz mieszkania i jeśli zrobię hotspot z tej anteny, to w mieszkaniu złapie bardzo słaby zasięg

dlatego najlepiej jakby udało mi się udostępnić internet drugą anteną, która będzie w środku mieszkania

Jednak chyba nie jest to możliwe, znalazłem taką odpowiedź na stronie connectify, wychodzi na to, że windows chyba sam wybiera, której karty sieciowej chce używać jako hotspotu.
Jednak jeśli macie jakieś podpowiedzi to chętnie wypróbuję :slight_smile:

Connecting with the internet by one adapter and sharing though another WiFi adapter, is it possible?

If you are connected to the Internet through a WiFi adapter and have another WiFi adapter connected to your computer, you cannot select which WiFi adapter to use in order to share the Internet connection with your other devices. Windows operating system automatically selects which WiFi adapter gets used for the hotspot.

Chyba nie pozostaje mi nic innego, tylko zainwestować w porządny nadajnik/odbiornik i podłączyć go z routerem, żeby udostępniał wifi, na przykład taki i to chyba powinno załatwić sprawę

https://allegro.pl/listing?string=ubiquiti%20loco&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0717

Czy jak odpaliłeś tego batcha, to połączenie z którego był Internet było oznaczone ikoną udostępnienia (rączka) w zarządzaniu kartami sieciowymi? Bo bez tego Internetu nie będzie na drugiej karcie. Wejdź we właściwości tych połączeń, i ustaw prawidłowe ustawienia udostępniania.

Skrajnie też trzeba ręcznie DNSy przydzielić po stronie klienta, jeśli chociaż adresy przydzieliło na drugim urządzeniu z automatu, jeśli w ogóle sieć ruszyła.

Akurat batcha nie udało mi się wystartować, bo pokazywał mi się błąd, on wyłączał kartę sieciową ze statusu “admin” (admin=disabled), na której jest internet, żeby włączyć hotspot przez inną kartę, ale to nie zaskoczyło…

netsh interface ipv4 show interfaces
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=internet1 key=11111111
netsh wlan start hostednetwork
@pause

na takim batchu internet startuje, ale z tej samej kart sieciowej, z której jest pobierany, czyli nie z tej na której by mi zależało, ale ikonki rączki niestety nie ma w ustawieniach kart sieciowych

Cytat deton24
Bo bez tego Internetu nie będzie na drugiej karcie. Wejdź we właściwości tych połączeń, i ustaw prawidłowe ustawienia udostępniania.

a czy mógłbyś napisać, jakie to są w tym przypadku prawidłowe ustawienia udostępniania? bo szukałem trochę w internecie, ale nie znalazłem niestety żadnych konkretów