Pobieranie mp3 - quick time

Witam !

Podczas pobierania plików muzycznych gdy już kliknę “pobierz” to program quick time się włącza w przęglądarce i mam możliwość wysłuchania tego pliku mp3, ale ja chcę na dysk ściągnąć plik.

Moja przeglądarka to Google Chrome najnowszy.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na “pobierz” i wybierz “zapisz jako” i dopiero wtedy zapisz sobie mp3.

przeinstaluj quicka i wyhacz opcję mp3 support

Prościej… w panelu sterowania powinien być skrót konfiguracji QuickTime, a tak opcje zmiany skojarzeń typów plików i ustawień MIME.

Niestety… Google Chrome z tego nie korzysta. W aktualnej wersji tej przeglądarki nie ma również możliwości zmiany ustawień MIME (tak jak to jest w przeglądarkach Firefox i Opera).

Czyli jeśli jest zainstalowany QuickTime, w Google Chrome plugin z QT będzie domyślnie używany dla MP3 (i nie tylko). Bez zainstalowanego QT domyślnie używany dla MP3 będzie plugin z Windows Media Player.

Jeśli koniecznie chcesz korzystać z Google Chrome, pozostaje jak na razie tylko ‘ręczne’ pobieranie plików (jeśli jest taka możliwość na danej stronie).

BTW

A tak wygląda modyfikacja typów MIME i domyślnie używanych aplikacji w przeglądarkach Opera i Firefox:

operamimemp3.th.pngfirefoxmimemp3.th.jpg

Obecnie w Google Chrome takiej opcji nie ma.